Wpis z mikrobloga

Mirki sytuacja wygląda tak
1. Robiłem format
2. Miałem włożony pendrive w porcie
3. w Biosie wybrałem opcję czyszczenia dysku. Tyle, że przy okazji nacisnąłem, formatowanie pendriva.
4. Chcę odzyskać dane z pendriva.
5. Rady?
6. Był wszystkie punkty

Co więcej: Gdy wsadzam teraz pendriva do portu, pokazuje że ma jedynie 1,38 mb pamięci
A rzeczywiście ma tej pamięci 4 Gb
Co się stało?

#komputery #informatyka #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #pomocy #elektronika #windows
  • 13
  • Odpowiedz
@nicky_santoro: Uwaliłeś MBR - rekord rozruchowy, czy inaczej tablicę partycji. Też tak kiedyś zrobiłem.

Lekkim ch*jem da się go naprawić, o to się nie martw, ale nie wiem czy zdołasz odzyskać dane. Zanim przystąpisz do naprawy, spróbuj go zbadać jakimś programem do odzyskiwania danych - jeśli coś znajdzie, skopiuj swoje dane na kompa.

(Sorry, za lichą zwięzłość, ale dawno temu to robiłem).
Ściągnij program Paragon Partition Manager, albo Partition Magic. Wyświetl za jego pomocą strukturę partycji swojego nośnika - na prawidłowo działającym pendrive, powinien być MBR + zwykła partycja na dane. Zakładamy, że MBR tam nie ma, a jeśli jest, to został skopany (dlatego wyświetla Ci 1.38MB miejsca, bo nie znajduje tablicy alokacji) Sformatuj go tym programem całkowicie, po czym poszukaj w opcjach tworzenia nowej partycji. Wybierz, żeby stworzył partycję MBR oraz jedną zwykłą na pliki, następnie zatwierdz zmianę
  • Odpowiedz