Wpis z mikrobloga

Mam sobie wybrać prezent pod choinkę i kompletnie nie wiem co. I tak sobie myślę, myślę i stwierdzam, że zawsze spoko wyglądało strzelanie z łuku! No i żeby różowy nie zbankrutował to chciałbym coś za ok. 200 zł na początek. Tak, na początek. Nie wiem czy mnie to porwie, także nie chcę żadnej petardy na start, ot tak, żeby się przy grillu pobawić czasem a jak mnie wciągnie to będę szukał czegoś lepszego. I nie, nie "dołóż 250k i kup mieszkanie". Jeżeli nie da się kupić łuku za ok. 200 to odpadam. Używki i inne takie też nie.
Jestem raczej wysoki, zasięg ramion spory. Nie wiem czy bloczki, refleksy, longbowy, klasyki, sportowe czy inne cuda na kiju (dosłownie ;)).
Takie znalazłem na szybko:
http://allegro.pl/luk-klasyczny-barnett-sport-flight-kit-2-strzaly-i5179421575.html
http://allegro.pl/luk-sportowy-crosman-sentinel-strzaly-gratisy-i5821222756.html
#cokupic #lucznictwo #hobby
plastic11 - Mam sobie wybrać prezent pod choinkę i kompletnie nie wiem co. I tak sobi...

źródło: comment_D3oSX56awYEP1C194xS5ctT5kiHCMYmd.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@plastic11: W takim razie raczej się nie da. Myślę, że nie ma sensu, za 200 zł, to będzie łuk z deski i strzały z patyków. Czemu używki nie ? Łuki ze sztucznych materiałów praktycznie się nie zużywają.
  • Odpowiedz
@ajakmyslisz: bo używkę to trzeba szukać, kombinować, sprawdzać stan i ogólnie to średnio na łatwy i szybki prezent. Co jest złego w tych co wkleilem? Strzały ew. i tak bym od majfrenda dokupił
  • Odpowiedz
@plastic11: To po prostu są zabawki a nie łuki. Nie masz jakiegoś znajomego, który strzela ? Skąd jesteś ? Najlepiej jak byś spróbował czy Tobie to pasuje i dołożył trochę kasy na porządny łuk. Za 500zł już można coś w miarę sensownego ogarnąć.
  • Odpowiedz
@ajakmyslisz: nie mam znajomego z łukiem. Co jest 'zabawkowego' np. w tym Barnecie wklejonym wyżej ? 144cm i 25lbs nie wydaje się bardzo mało. Skoro mówisz, że nic z tego nie będzie po taniości to raczej odpuszczę sobie temat.
  • Odpowiedz
@plastic11: wiesz, akurat tych konkretnych łuków to nie znam, strzelałem z taniego bloczka crossmana, i była lipa, ani to dynamiki nie miało ani nie pracował specjalnie przyjemnie. Oczywiście strzały słał, co prawda na mała odległość i niezbyt celnie, ale jakąś tam frajdę ze strzelania można było uzyskać. Więc jeżeli chcesz po prostu zobaczyć jak to się je, to oczywiście możesz kupić łuk za 200 zł. Ale jest ryzyko, ze się zniechęcisz,
  • Odpowiedz
@ajakmyslisz: dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Nie jestem z dużego miasta, najbliższy klub jest w Szczecinie. Na razie nie chcę się 'socjalizować', brak czasu i chęci do zaginania 40km w jedną stronę. Popatrzyłem trochę na YouTube na tego Barnetta, ale jeszcze później posłucham co tam mówią bo na razie pracbazuję.
  • Odpowiedz
@plastic11: Ja też jestem w Szczecinie, ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby co to zapraszam na jakiś weekend, tylko daj znać wcześniej. Mam też dwóch znajomych, którzy ze mną strzelają, więc jakoś byśmy się ewentualnie ustawili i byś sobie popróbował co i jak na różnych łukach.
  • Odpowiedz
@plastic11: To może na razie sobie odpuść, poczekaj aż zobaczysz co i jak, postrzelasz i się przekonasz czy Ci się to podoba, i wtedy dołożysz trochę kasy i kupisz lepszy sprzęt. Ja mam łuk wschodni i tradycyjny longbow, w pełni historyczny, ziomek ma dwa tanie bloczki, drugi tradycyjny longbow w współczesnych materiałów, więc masz okazję spróbować kilku typów łuków i zobaczyć różnice, ja takich luksusów przed zakupem nie miałem, pierwszy łuk
  • Odpowiedz