Wpis z mikrobloga

  • 41
Tworzenie multikont na #jd i wykorzystywanie, oszukiwanie chińczyka spoko, przecież ja będę miał taniej.
Inni kupują #gryza1zl wbrew regulaminowi i maja taniej? A to #!$%@? złodzieje i oszuści.
Hipokryzja level Wypok at it finest.
  • 27
  • Odpowiedz
Tworzenie multikont na #jd i wykorzystywanie, oszukiwanie chińczyka spoko, przecież ja będę miał taniej.


@Mruvek:

Czemu wszystkich traktujesz swoja miarka? Wiele osob uczciwie pozapraszalo znajomych...

Inni kupują #gryza1zl wbrew regulaminowi i maja taniej? A to #!$%@? złodzieje i oszuści.


@Mruvek:
Nie kupuja gry, a dostep do konta. Czyli nie dosc ze lamia regulamin, to takze prawo. I staja sie jednoczesnie piratami. Za to grozi juz odpowiedzialnosc karna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@sylwek2k: ja nie wykorzystałem nawet jednego kuponu na kupony, wiec nie wiem czemu mówisz, że to moja miara. Albo dobrze wiesz jak to wyglądało z ja i wish i udajesz, albo za mało na mirko. Juz nie wspomnę o kupowaniu bez VAT i podróbek - to tez nielegalne
Jedno i drugie jest nielegalne i wbrew regulaminowi, jedno jest popierane i chętnie wykorzystywane, a drugie hejtowane. Nie popieram ani jednego ani drugiego,
  • Odpowiedz
@Mruvek: To tak jakby rozdawali jakieś kupony na jednego darmowego hamburgera do maca, i ludzie by załatwiali sobie po 20 i brali 20 hamburgerów.Wiadomo #cebula ale robiąc taką promocje liczyliby się z tym że takie akcje się będą działy. Kupowanie konta za 1 zł to tak jakby ktoś kupił bilet na koncert i później podawałby następnego i tak 20 osób by weszło na jednym bilecie. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@casadin: a świadome kupowanie podróbek?
Ja bym porównał to racxej do kupienia gry na konsole i pozyczenia 20 kumplom. Dalej mowie - nie pochwalam tego, ale nie widzę na razie tu przestępstwa, a jedynie wykorzystanie luki w regulaminie steam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@casadin: ale dużo popularniejsze aliexpress juz tak. Nikt nie mówi ze to paserzy ze kupuje podrobione Roshe. No nie mówię przecież, że usuwanie gry z konta jest zle. Czemu przestępstwem jest sprzedawanie do niego dostepu i kupowanie go. Jest niezgodne z regulaminem, to znaczy ze od razu z prawem tez?
  • Odpowiedz
ale dużo popularniejsze aliexpress juz tak. Nikt nie mówi ze to paserzy ze kupuje podrobione Roshe.


@Mruvek:

Ale poza tymi podrobkami, ktore TY widzisz na aliexpress, inni widza i kupuja rzeczy, ktore nie sa podrobkami. Kupowanie podrobek, to bieda, glownie umyslowa. Za cene podrobionych towarow z ali, mozna kupic no name-y marketowe i jeszcze zostanie pare groszy w kieszeni No ale no name marketowy nie ma przeciez takiego ladnego logo znanej
  • Odpowiedz
Nielegalne, a niemoralne - gdzie Krym, a gdzie Rzym.. Jeżeli ktoś chce nosić podrobione KC to jego sprawa i choć mnie to lekko bawi czy żenuję to nie uważam by ktokolwiek miał prawo go w tym ograniczać. Oszustwo winno być nielegalne, ale jeżeli kupiec jest świadom to w czym problem.
  • Odpowiedz
@casadin: @casadin: Jest zakazane przez regulamin Steam, ale to raczej nie piractwo.
Według wiki:
potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.

To kupienie gry na konsole i pożyczenie jej 20 kolegom - biorąc nawet od nich po złotówce za to - nie jest piractwem. A kupienie gry na PC i podzielenie się kontem z innymi
  • Odpowiedz
@Mruvek: 1 osoba gra w jednym czasie - musisz mieć płytę żeby grać. Nie wiem jak to jest z regulaminem, ale jeśli sony czy microsoft nie zabranią to nie widzę w tym nic złego, w przeciwieństwie do grania w 500 osób na jednym koncie steam.
  • Odpowiedz
@casadin: Tutaj multiplayer też grasz normalnie bez kombinowania z graniem offline - a na koncie za 1zł nie masz opcji multi.
nie widzę różnicy czy gra w 1 czasie czy nie
  • Odpowiedz
@Mruvek: No właśnie to kombinowanie w tryby offine pokazuje że jest to nielegalne. Gdyby było legalne to mógłbyś spokojnie grać w trybie online, na multiplayerze z wszystkimi możliwościami. Nie widzę sensu dalszej dyskusji.
  • Odpowiedz
To kupienie gry na konsole i pożyczenie jej 20 kolegom - biorąc nawet od nich po złotówce za to - nie jest piractwem. A kupienie gry na PC i podzielenie się kontem z innymi już jest?


@Mruvek:

Podzielenie sie za oplata - podlega juz karom. Bo nie kupujesz programu, tylko licencje na korzystanie z utworu (programu), ktora nie zezwala na wynajem za oplata. Takie licencje tez sprzeda ci producent, ale gra
  • Odpowiedz