Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki! Jakim programem mogę bez reinstalacji systemu zrobić partycje na dysku? Zawsze robiłam to przy formatach, a teraz mam nowego lapka, który ma bardzo inteligentnie dysk C 900-ileś gb, a D na jakieś pierdoły zajmujący tylko 25 gb :/ Kiedyś czytałam, że część z tych programów może trwale uszkodzić i zepsuć nam dysk, dlatego pytam się was, starych wyjadaczy :D

#komputery #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ojacieniemoge: Jak masz win 7/8/10 to spokojnie systemowym wydzielisz z systemowej partycji BEZ ryzyka... jeśli pokaże Ci za mało do wydzielenia, to defragmentuj dysk kilka razy, aż w końcu wydzielisz jak najwięcej... świeży system?
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: Wiem, że to brzmi jak bajka :D To było dawno temu i nie pamiętam gdzie to wyczytałam. Być może w komentarzach przy jakimś programie jak szukałam już takiego czegoś. Wtedy w końcu i tak przeinstalowałam system, więc przy okazji sobie partycje na nowo porobiłam, dlatego w końcu poszukiwania porzuciłam.
  • Odpowiedz
@strean: Spokojna głowa, nie jestem informatykiem ale aż tak źle z moją komputerową orientacją nie jest :D
@PlacekBananowy: Dzięki, zaraz spróbuję :) Jak coś nie będzie działało,to też się googla posłucham, do tej pory mnie nie zawiódł przy różnych awariach, błędach etc
  • Odpowiedz