Wpis z mikrobloga

Mirko w jaki chiński tablet z Windowsem warto pójść? 10" tak do ~250-300$ max im taniej tym lepiej. Coś poczytałem i dylemat wygląda raczej tak: Chuwi Hi10 vs Teclast x98 Pro vs Cube i7. Ktoś coś doradzi?

  • 24
@kamil996: Chuwi bardzo spoko. Nie ma co opisywać bo ekran jest świetny tak jak w hi8. Działa jeszcze lepiej od poprzednika. No ogólnie wszystko cacy. Niedługo ma się podobno pojawić android 6.0 bo już się podobno kończą jakieś testy beta. Na kamerze mi w tablecie nie zależało wiec wybór padł na następce chuwi hi8, bo teclast oferuje to samo ale daje lepsza kamerę.
@vegaushp: chodzą słuchy ze w Chuwi Hi10 ten procek nie ma obsługi 4gb ram, prawda to? Poradzili sobie jakoś z tym?
No bo w Teclaście jest już niby wyzszy model proca ktory ma natywną obsługe.
Dodatkowo masz tam win10 64 bitowy czy 32?
@kamil996: Ram działa normalnie. Jedynie ze intel zaleca żeby działał z 2gb ramu, ale jak wiadomo producent często zostawia sobie wartość graniczna. To jest takie ostrzeżenie w stylu "jak wpakujesz więcej ramu to nie nasz problem ze może źle działać", ale o dziwo działa dobrze.
Winda jest bodajże na 64.
@vegaushp: oki, ale jak juz sie przeprowadzisz to daj znac :( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) poza tym jak tam z grzaniem się i płynnością przy necie/filmach/prostych programach?
@kamil996: i odpowiedz nr 2 bo mój wykop nie pozwalal mi edytowac bo się wykraczal.
Z ciepłem nie ma dużego problemu. Jedynie jakieś bardziej wymagające gry powodują że zaczyna być czuć gdzie siedzi procesor. Takto jest chłodny. Filmy czy programy go nie ruszają.
Ja na twoim miejscu rozważał bym jeszcze tego teclasta bo też dobre produkty robią i dużo osób ich chwali.
Postaram się pamiętać o tym. Chociaż nie ręczę za
@vegaushp: dzięki, wybór padnie chyba właśnie na niego :) bo dopłacać do teclasta chyba nie ma sensu... hmm a klawiature oryginalna do niego posiadasz? to jakoś w zestawie jest czy osobno sie kupuje?
Nie nie, dual boot z Windowsem 10. Jedynie ramu ma mieć mniej bo 2GB wzgledem tych co rozwazam. No ale ekran na 100% lepszy i miui samo w sobie bardzo lubię (posiadacz Mi4)... hmm no nie wiem.