Wpis z mikrobloga

6 297 - 2 = 6 295

Tytuł: Tako rzecze Zaratustra
Autor: Friedrich Nietzsche
Gatunek: filozofia
★★

Przereklamowane (uwaga, bufońska opinia formalnie laika). Filozoficznymi ambicjami i zakresem tematów ocierające się o grafomanię lub megalomanię. Frustrująca forma, która, ma, zdaje się sugerować, że odrzucając nauki Zaratustry jesteśmy takimi samymi durniami jak ci, którzy nie chcą go słuchać na kartach książki. W paru miejscach obrazoburcze, ale czasy takie, że nie robi to już wrażenia. Odłożyć na przemiał.

Tytuł: Katedra
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★

Czytałem kiedyś w zbiorze. Teraz dopadłem albumowe wydanie z grafikami Tomka Bagińskiego, więc postanowiłem sobie odświeżyć. Wypadło bardzo przyjemnie, na dodatek połączenie słowa i obrazu dało jakąś synergię. Warto. Miejcie tylko na uwadze, że Dukaj domaga się nieco uwagi i skupienia, przynajmniej dopóki nie złapie się odpowiedniej fazy (:

#bookmeter
Pobierz kurp - 6 297 - 2 = 6 295

Tytuł: Tako rzecze Zaratustra
Autor: Friedrich Nietzsche...
źródło: comment_xGmFCmxVMIOSe97dkC0R2K9HRkp6kb9S.jpg
  • 2
@kurp: Ja uważam "Zaratustrę" za świetną książkę z tego względu, że jest niezwykle... pozytywna. Może to brzmi dziwnie. W jakiś sposób ma ona w sobie niezwykłą wiarę w moc człowieka, w jego samostanowienie o swoim losie. Forma jest trudna, ale miała naśladować wszystkie eposy religijne - chyba skutecznie.

Teraz może nam się to wydawać grafomańskie, rzeczywiście, ale chyba tylko dlatego, że tek wiele późniejszych dzieł czerpało z Nietzschego. Zostaliśmy tymi poglądami