Wpis z mikrobloga

@rajet: No dobra, to co powiesz o firmie w której pracuje i musiała zakumulować ~90M PLN na budowę swojego budynku? A że kapitał 100% polski to nie wyciągnie od "firmy matki"
  • Odpowiedz
@karolgrabowski93: wg propozycji Razem, podatek ten ma skłaniać pracodawcę do inwestycji w pracowników a nie akumulowania kapitału do spekulacji rynkowych, podczas gdy pracownicy są na śmieciówkach lub minimum. Dotacja na partię natomiast zostanie wydana m.in. na pracowników, biura i materiały. Dlatego poniżej poziomu byłoby, gdyby odpisali na te brednie oderwane nie tylko od kontekstu, ale również od rzeczywistości.
Walczcie dalej! Czołem!

Zaraz zaraz czyki wg ciebie jesli pracodawca ma nadwyzki
  • Odpowiedz
@rajet: "podatek ten ma skłaniać pracodawcę do inwestycji" ile można inwestować? pracodawca ma firmę, aby zabezpieczyć siebie i rodzinę a nie inwestować bez końca. Nie każdy chce podbijać świat, chce tylko dobrze zarabiać.
  • Odpowiedz
czyli jak założe dg to nigdy mam się nie dorobić. Tylko inwestować, inwestować i zapieprzać do usra ej śmierci


@mucio: Jak na razie wyjaśniłem wyłącznie jak działa podatek PIT - bez własnych przemyśleń. Ale jak chcesz je znać, to póki co w gospodarce dominuje właśnie te twoje "dorabianie się" - czyli jak najszybsze nachapywanie się po trupach, bez patrzenia na cokolwiek. Efekty chyba wszyscy obecni na rynku pracy znają. Najlepiej
  • Odpowiedz
Przy 14 milionach to nie robi różnicy jeśli próg na 500k. Czekam na zwyzywanie od kucy bo argumentow na pewno nie masz :)


@VG9tZWs: Zacznijmy od tego, że w poza merytorycznej argumentacji to właśnie specjalizują się kuce, a nie wykopowa lewica. Ale do meritum: po pierwsze - przy 13,5 milionach; po drugie - jest to kwota na 4 lata, więc próg byłby 2 miliony; po trzecie jest to przychód, a
  • Odpowiedz