Wpis z mikrobloga

@Maciej123: To jest chyba normalne, że w przypadku uznania przez TK zgodności ustawy z konstytucją, prezydent z musu musi ustawe podpisać, w końcu tylko po to poddał ją do Trybunału. Chyba, że tobie chodzi o coś innego, a ja cię źle zrozumiałem :D
  • Odpowiedz
@Maciej123: prezydent jest reprezentantem kraju i duda w tej roli sprawdza się wzorowo. Czego ty od niego jeszcze oczekujesz? Poza tym w każdym kraju władze mają różne kompetencje (tzn. czasem rezprezentantem kraju jest prezydent, w innym premier, gdzie indziej kanclerz, itd) więc nie porównuj dudy do prezydenta niemiec...
  • Odpowiedz
@looongier: Nie stawiam zarzutu, że źle reprezentuje. Co więcej - napisałem, że w mojej ocenie jest lepiej, niż było, a dość powiedzieć, że sam zagłosowałem na Dudę. Chodzi jednak o to, aby nadmiernie się tym nie ekscytować, bo wartość całego zamieszania znikoma, a służy raczej agitacji politycznej i jest czymś na zasadzie "ocieplania wizerunku PiS". A analogii pomiędzy Dudą jako Prezydentem, a Kaczyńskim jako premierem (posiadającym pełnię władzy wykonawczej i
  • Odpowiedz