Wpis z mikrobloga

#!$%@? o 16 diagnostyka komputerowa autka, bo sobie żółtą ikonę silnika wyświetlił ( ͡; ʖ̯ ͡;) Już się boje, co to się mogło #!$%@?ć? Ile pierdyliardów pójdzie (°°
A może jakaś kropelka wody się gdzieś dostała i dlatego? #autko
  • 17
  • Odpowiedz
Nissan Almera n16 2.2


@sunsu-sun: może czeka Cię własnie spotkanie ze słynnymi oszczędnościami z jazdy turbodieslem.

Raczej nie powinno być źle, tam raczej nie ma zbyt wielu mocno kosztogennych rzeczy, w 5k powinieneś się spokojnie wyrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: no tu tak nie powinno być, chociaż znajomy dwa lata temu pojechał Vectrą C 1.9 CDTI 150KM zrobić jedną bzdurę bo mu lekko kapał olej skądś i turbina jakby świszczała.

Skończyło się na łącznie prawie miesiącu w warsztacie i ponad 10k pln za regenerację turbiny, wtryski, uszczelnienie skrzyni i jakichś innych pierdółkach.
  • Odpowiedz
@Devcio: no poduszka silnika jest #!$%@? od dawna i boję się że to przez to coś innego się #!$%@?ło, po puszczaniu gazu dosyć często słychać takie puk. Ale NIBY wymiana tej poduszki nie była KONIECZNA #!$%@?, mam nadzieje ze sie mechaniory nie mylili...
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: na 80% stuk to przez poduszkę a check prawdopodobnie przez którąś sondę się włącza. Póki da się jeździć normalnie tragedii nie ma. Jeśli jednak naprawy będą kosztowne to nie kupuj następnej n16 :D
  • Odpowiedz
@xetrov: brat mi powiedział że rok temu to samo było i też przed zimą. Zapaliła się lampka pojechał sprawdzić i niby błąd zapłonu czy coś takiego, wykasowali, posprawdzali silnik i tyle.
Może jak stał w garażu przez noc, potem z samego rana wyjeżdżałem to może doznał szoku termicznego ()
  • Odpowiedz