Wpis z mikrobloga

Raczej nie udzielam się we wpisach o polityce, ale dzisiaj zapewne pierwszy i ostatni raz mnie natchnęło. Tuż pod TL:DR, poniżej dłuższy tekst(jak ktoś ma ochotę to niech albo przeczyta cały albo nie czyta wcale).

TL:DR
Wybory parlamentarne zostały przez Polskę przegrane. W dalszym ciągu będzie rządzić PO i spółka.

Po 1. turze wyborów prezydenckich pojawiła się nadzieja, że PO zostanie odsunięte od władzy i powstanie "antystystemowa" koalicja, która być może rządziłaby z PiSem(z racji braku innych kandydatów). Koalicja miałaby szansę powodzenia, gdyż
antysystemowcy być może zahamowaliby socjalistyczne zapędy w programie PiSu. Stało się jednak inaczej.

Niektórzy mogą zwalać winę na Kukiza, że nie potrafił połączyć antystemowców, inni że wina jest Korwina, że zaatakował w debacie prezydenckiej JOWy(bądź też zrobił inną losową głupotę poprzez słowa/gesty itp.).
Prawda jest jednak o wiele smutniejsza i prostsza. Dopóki media głównego nurtu nie będą polskie, tylko "polskojęzyczne" nic się w naszym kraju nie zmieni. Telewizja jest zbyt ważnym punktem zbyt wielu domostw w Polsce. A w jaki sposób przedstawiane są fakty w telewizji każdy przeciętny użytkownik internetu wie. Wystarczy obejrzeć przeciętny dziennik telewizyjny i zderzyć z bardziej niezależnymi materiałami z internetu. Nie ważne są fakty, ale opinie o faktach. A opinie o faktach robią
dziennikarze. A jaka jest większość dziennikarzy? Działająca w służbie partii rządzącej. A w czyjej służbie działa partia rządząca? Niemiec? Rosji? USA? Bez znaczenia,ważne jest to, że nie działa w służbie Polski.

Obecnie na wykopie jest wielka licytacja, czy Korwin zdobędzie 5%(chociaż po ostatniej wypowiedzi o promilach sprawa się trochę rozjaśniła). Dzisiaj do mnie ostatecznie dotarło, że nie ma to najmniejszego znaczenia. Ilu posłów w takim wariancie wprowadzą do sejmu? 6? 7? Z kim mieliby robić koalicję? Do dzisiejszego dnia myślałem, że mieliby szansę zrobić koalicję z PiSem, gdyby brakło im kilku posłów do większości. Jednak po dzisiejszym dniu już wiadomo, że PiS nie ma szansy na osiągnięcie liczby 210 posłów. Dlaczego? Jak wróciłem z pracy to wszędzie na mikroblogu czytałem, że dzisiaj Macierewicz powiedział coś strasznego, przez co przegrali wybory. Zastanawiałem się, o co może chodzić. A wtedy czytam:

"Czy jest prawdą, że Tusk był agentem Stasi?" - przeczytał polityk PiS. I odpowiedział: - To ja zostawiam, żeby państwo sami sobie po jego czynach na to odpowiedzieli. "

Zaiste okrutne słowa przypominające o tym, że PiS to krwiożerca partia, która zniszczy Polskę i dzięki niej powrócimy do średniowiecza. Teraz można z powrotem straszyć Macierewiczem i Kaczyńskim, co za ulga...
Z tego wynika, że można przez 8 lat podnosić podatki, zaliczać multum afer finansowych, kpić z Polaków, ale wystarczy jedno zdanie, z którego nic nie wynika i wg mediów PiS już nie ma szans na rządzenie...

Ale trzeba też przyznać, że zostało to wszystko rozpracowane perfekcyjnie. Najpierw stworzenie Nowoczesnej.pl, aby Kukiz przestał być do czegokolwiek potrzebny, połączenie się lewicy, napompowanie sondaży obydwu partii do 10% i tylko pilnowanie, aby PiS oscylował przy 33%. PO, PSL, ZL i Nowoczesna jako punkt główny swoich programów wyborczych dały hasło:"Nie pozwolić PiSowi dojść do władzy". Ostatni sondaż onetu pokazuje, że partie te w sumie mogą uzyskać 248 posłów. Cóż za przypadek...

Pozostaje kwestia, czemu wszyscy nie chcą pozwolić dojść PiSowi do władzy? Co się przez te 2 lata ich rządów stało, że do dzisiaj ludzie boją się ich powrotu do władzy i jest to jedyny argument dlaczego na nich nie głosują? Wielu mówi, że ludzie boją się, że wróci kontrolujący i prześladujący obywateli PiS. Ale odpowiedzcie mi szczerze, czy w czasie lat 2005-2007 ktokolwiek z waszych rodzin, znajomych miał jakiś problem z aparatem państwowym? Wejście o 6 rano do mieszkania bądź inne akcje? Za to za rządów PO chcieli wprowadzić ACTA, ludzie szli do więzienia za prowadzenie stron niepochlebiających władzy itp. W ciągu całych rządów PiSu jedyne 2 błędy wg mnie(co Korwin powtarza jak mantrę) to ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego oraz propozycja ze strony ś.p. Lecha Kaczyńskiego o utworzenie europejskiej armii. To 2. nie doszło oczywiście do skutku, o to pierwsze jest mieszany z błotem. Zapewne słusznie, ale mało kto pamięta w jakich okolicznościach traktat ten został przez niego podpisany. Był ostatnim przywódcą z Unii Europejskiej, który traktatu nie podpisał. Wszystkie media i politycy w Polsce jak jeden mąż szkalowały go, że jest hamulcem integracji europejskiej i co on w ogóle robi. Oczywiście mógł nie podpisywać traktatu. Jak by się to skończyło? Zapewne wyborami prezydenckimi, które by wygrał ktoś z PO, po czym traktat zostałby i tak podpisany. A PiS byłaby bez prezydenta.

Być może PiS ma beznadziejny socjalistyczny program(tutaj właśnie przydałaby się koalicja z wolnorynkową partią), ale jedno trzeba im przyznać. Na pewno są zdecydowanie uczciwsi i zależy im bardziej na dobru Polski niż np. Platformie Obywatelskiej. Nawet zdarzało im się obniżać podatki. Wielu pewnie zaświeciła się lampka w stylu "Ale przecież Hoffman okradł państwo złodziej jeden". To prawda, jednak jak się porówna jego przewinienie(przycwaniakował, żeby zaoszczędzić parę tysięcy złotych), a przewinienia PO (które idą w miliony złotych) to brzmi to trochę nierównomiernie.

Niektórzy czytając mój wpis stwierdzą, że jestem pisiorem. O zgrozo nie jestem, bardzo nie podoba mi się ich 500 złotych na dziecko i inne socjalistyczne pomysły. Bardzo chciałbym wygrania partii wolnorynkowej, ale w obecnej chwili jest to niemożliwe. Napisałem ten wpis dlatego, że denerwuje mnie sposób, w jaki media manipulują Polakami od ponad 10 lat. PiS, który naprawdę nie miał złych rządów, we wszystkich mediach głównego nurtu traktowany jest jako partia oszołomów, która jest zacofana i głupia, pomimo że nie podnosili podatków i nie dawali Polakom po dupie. Za to PO, pomimo wszechogarniającej korupcji, nieustannego podnoszenia podatków, polityki imigracyjnej, wciąż traktowana jest jaka partia ludzi światłych i wspaniałych, oczywiście z wadami, ale przy ludziach z PiSu to i tak są aniołami...

Wystarczy, i tak pewnie nikt tutaj nie dotarł. Napisałem to wszystko z powodu rozgoryczenia, że przez kolejne 4 lata rządzić będą ludzie, dla których kluczowymi sprawami będą rozkradanie Polski oraz uchwalanie kluczowych ustaw o delegalizacji kajzerek w sklepikach szkolnych. Ale widać Polakom to odpowiada...

Podsumowując:
Czekają nas kolejne 4 lata rządów PO, w koalicji z PSL, ZL oraz Nowoczesną.pl. Najbardziej boli to, że wybiorą ich ludzie, którzy "poczekają na końcowe sondaże, a potem zdecydują jak głosować".

PS Przepraszam za błędy, chaotyczny opis i ogólnikowość, dosyć spontanicznie zdecydowałem się na napisanie tego posta.

#korwin #4konserwy #neuropa #pis #po #macierewicz #polityka
  • 53
  • Odpowiedz
@kamnow: taka smutna prawda.. Korwin i Kukiz to dwie najwieksze przegrane osoby w tych wyborach.. szkoda ze nie potrafia zrobic nic razem.. szkoda rowniez ze ludzie na codzien #!$%@? jak tvn klamie a na nastepny dzien daja wiare informacja w ich faktach.. tak jak wczoraj z macierewiczem (sprawdzcue na stronie "wpolityce" ) dobrze ich #!$%@? na mine rzecznik prezydenta odpowiadala na inne pytanie a oni zrobili komentarz do tego co mowil
  • Odpowiedz
Telewizja jest zbyt ważnym punktem zbyt wielu domostw w Polsce


@kamnow: Masa to podstawa w demokracji, TV rządzi tą masą. Wystarczy przypomnieć sobie bezczelne zachowanie polityków podczas ujawnionych afer, by wiedzieć jak bardzo politycy przejmują się tą masą. Masa została ujarzmiona. Nie bez powodu zachód narzuca wszędzie demokracje, która w przypadku słabych państw jest doskonałym środkiem wasalizującym rządy.

Ale nie tylko Masa została ujarzmiona. Antysystem i ich liderzy również zostali rozegrani
  • Odpowiedz
jedno trzeba im przyznać. Na pewno są zdecydowanie uczciwsi i zależy im bardziej na dobru Polski niż np. Platformie Obywatelskiej


@kamnow: Umm... to jest zupełnie niepoważne.

Przypomnę Ci jedną sytuację. Ziobro po swojej konferencji prasowej, na której fałszywie oskarżył lekarza o zabicie pacjenta, wstrzymał transplantologię na lata. Ludzie umierali przez to, że bez dowodów Ziobro zorganizował sobie konferencję, na dodatek nawet nie miał dowodów. Wygooglaj sobie "kryzys w transplantologii". Fałszywe oskarżenia
  • Odpowiedz
@kamnow: Teraz to mnie mało obchodzi jak rządził PiS. Wystarczy mi, że nie ma bardziej obłudnych, zakłamanych i manipulujących mediów niż te kontrolowane przez PiS. Ale oni jeszcze podlegają prawu prasowemu; są jeszcze bardziej "niezależne" media, pełno gównostronek prowadzonych albo przez oszołomów albo przez płatnych działaczy produkujacych m.in. memy dla społeczeństwa internetowego zgodnego z linią partii. Dzienniki telewizyjne to przy internecie oaza uczciwości. Telewizja puszcza materiał i można się z nim
  • Odpowiedz
@kamnow: tak tak tak, "głupie polaczky ogłupiane przez złych niemieckich dziennikarzy", ale już nie wyjaśnisz jak to jest, że skoro masz dwie główne partie (PO, PiS) i one jak piszesz są w opozycji, i tak średnio po połowie wyborców głosuje albo na PO albo na PiS to o co ci chodzi?

Albo ludzie to totalni debile i oglądają te same media i wyciągają inne wnioski, a więc twój tekst o ogłupianiu
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: mnie zawsze przeraza w takich wypowiedziach, pewnosc OP'a co do tego ze wszyscy (no ostatniecznie wiekszosc) Polakow to debile. I lykaja to co mowi szklane okno bez zajakniecia.
Nie wiem, czy to jest taki najwygodniejszy argument w stylu, ludzie glosuja na XXX bo sa debilami, bez wlasnego zdania.
Czy powielanie klisz, jak to narodem manipuluja.
Tak czy siak wychodzi arogancja i przekonanie o wlasnej inteligencji lub wrecz genialnosci, przy okazji
  • Odpowiedz
@kamnow: widać, że slabo znasz temat polityki więc lepiej nie wypowiadaj sie juz więcej w tym nurcie. Moglbym tu pisac elaboraty na temat twoich glupot ale koledzy wyżej juz troche na ten temat powiedzieli. Od siebie dodam tylko, że dla antysystemowca glosowanie na PiS (partie narodowo socjalistyczna) to glosowanie na totalną skrajność programową. Czyli typowy zamach na logice. Co do rządów(tej partii) to zapomniales o rzeczach najwazniejszych takich jak rozp$erdolenie wsi
  • Odpowiedz
@kamnow: w sumie mam podobne zdanie o partii PiS, w życiu na nich nie zagłosuję, bo odpycha mnie ich socjalistyczny program. Kukuz zrobił taką zbieraninę od prawa do lewa, że rozleci się po pół roku.
Zostaje Korwin jako jedyna szansa zmian, a nie stagnacji, który może cudem dostanie te 5%.
Duży wpływ na szanse Korwina będzie mieć pogoda i ogólnie frekwencja, kuce są zawzięte i na wybory pójdą niezależnie od aury,
  • Odpowiedz
@kamnow: albo masz 15 lat albo wyprany mózg niezależną itp, ja bardzo dobrze pamiętam jak to było, kiedy PiS było u władzy, pamiętam jak Kaczyński mówił że nie będzie premierem, pamiętam konferencje prasowe Ziobry, pamiętam najbardziej szkodliwą dla Polski koalicję, jak wprowadzono obowiązkowe mundurki, jak straszono ludzi za poglądy, zakazywano manifestacji. nienawidzę jak ktoś dyktuje mi jak mam żyć, platforma przynajmniej się nie #!$%@? do tego jak się ubieram, w jakich
  • Odpowiedz
@kamnow: Zgadzam się z tobą w zupełności, niestety mam prawie pewność, że mafia PO+PSL zostanie przy korycie i dołączą do nich SLD z Nowoczesną. Petru jest na ta okazję promowany w mediach od wielu lat.
Oni zrobią wszystko, żeby wygrać bo wiedzą że jak Jarek wygra znów będzie walczył z układem mafijnym.
  • Odpowiedz