Wpis z mikrobloga

#windows
Mam Tableta z windowsem 8.1. Jako że głupi byłem i zamówiłem wersje z 16gb pamięci. Co szybko się okazało super zakupem bo aktualizacje zapachały go doszczętnie... Kombinowałem jak zwolnić jak najwięcej pamięci wewnętrznej. Po paru trickach postanowiłem mu skasować partycję recovery. Wyczytując na jednym forum że po skasowaniu system może nie wstać. Upewniłem się że bootowalna partycja to C (menadżer dysków tak twierdził i że partycja recovery nie ma flagi boot). Po miłej walce ze zbootowaniem linuksa (UEFI do tych tabletów musi być 32bity) uruchomiłem gparted. Skasowałem partycje, rozszerzyłem partycję z systemem. Zresetowałem tableta i dostałem taki piękny komunikat.
Jak najprościej można to naprawić?
#windows8
WallAR - #windows 
Mam Tableta z windowsem 8.1. Jako że głupi byłem i zamówiłem wers...

źródło: comment_pGrVozI5aBN8XLuNak0NwVU0fBhYwjnh.jpg

Pobierz
  • 14
@maxprojekt: Zanim skleciłem mój komentarz już rozwiązanie padło ;) Jeszcze mnie nurtuje kwestia legalności win10 na tablecie, te tablety mają jakiś nr licencyjny też naklejony tak jak lapki?
@maxprojekt: dzięki za rady, jak tylko zaciągne obraz (ta strona ms wywaliła mi bład - torrenty ratujo jak zawsze)
@s1cobra: 10 odpada ze względu na rozmiar (chyba się nie zmieści). Fajnie by było poprostu ten system odzyskać.