Wpis z mikrobloga

@hannazdanowska: Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że jako prezydenci miast nie macie szans o tym decydować. Nie dość , że należycie do władzy wykonawczej to i Kodeks wyborczy nie jest uchwalany przez władze samorządowe.
  • Odpowiedz
@Mrboo: > To żart. Czynne prawo wyborcze powinno zostać wręcz podwyższone do 21 lat. A obniżanie...co taki 16 latek wie? Nic. Zero. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki wiedzące więcej niż niejeden 30 latek...

To ja bym jeszcze postawił górną poprzeczkę tak na 70-80 lat, starsi często nie mają pojęcia jak działa współczesny świat, choć może to się tyczy tylko państw postkomunistycznych.
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Z autopsji wiem, że to skrajnie chory pomysł. Zainteresowanie polityką i podobnymi temu tematami są znikome. Wystarczy udać się na lekcje WOSu i posłuchać co jest jeszcze w głowie takiego młodego człowieka.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Smutne i pewnie prawdziwe na co wskazuje to, że tylko połowa Polaków głosuje, a lwia część głosujących swój wybór obmyśla dopiero nad kartą do głosowania przypominając sobie kto ładniej uśmiechał się z bilbordu.
  • Odpowiedz
@PlusMinus303: Z drugiej strony młodość to siła i chęć do działania. Młodzi nie lubią stać w miejscu, chcą zmian(czasem lepszych, czasem gorszych). Dojrzałość, niestety często równa się bierność i stanie w miejscu(bo skoro tak jest to inaczej być nie może).
  • Odpowiedz