Wpis z mikrobloga

OGARio by szymy v0.7.0
#ogario

UWAGA! WERSJA 0.7.0 NIE WYMAGA ADBLOCKA LUB UBLOCKA! Osoby, które grają na Chromie i Operze muszą wyłączyć program blokujący (AdBlock, uBlock) lub usunąć z niego dodany wcześniej filtr!

[ZMIANY]
- Sektory w tle.
- Rysowanie sektorów na minimapie (zamiast wyświetlania grafiki).
- Zapamiętywanie ostatnich 5 miejsc śmierci.
- Klawisz X - przełączanie miejsc śmierci.
- Drobne zmiany wizualne.
- Dodanie nowych skinów.

[LINK DO SKRYPTU]
- http://ogario.wpload.com

[LISTA SKINÓW]
- http://ogario.wpload.com/skins/

#agario #mod #skrypt #script #agar
  • 41
  • Odpowiedz
@szymy: po aktualizacji do tej wersji liczba FPS spadła mi z około 30 do około 21. Masz pomysł co może być przyczyną? Wyłączałem skiny, przezroczystość, minimapę i inne opcje, jednak nie miało to żadnego wpływu na ilość klatek, cały czas mam 20-22 FPS.
  • Odpowiedz
@thecar: A sektory w tle też? Wyłączyłeś może AdBlocka? Bo zauważyłem, że reklamy na agar.io mocno wpływają na grę. Dlatego lepiej jest usunąć filtr niż wyłączyć AdBlocka.
  • Odpowiedz
Proste rysowanie masz włączone?


@szymy: tak. Poza tym zarówno z włączoną jak i wyłączoną opcją prostego rysowania licznik FPS wskazuje praktycznie te same wartości.

Przed chwilą usunąłem z Tampermonkey Twoje rozszerzenie, zrestartowałem przeglądarkę, zainstalowałem Ogario ponownie i teraz mam około 25 FPS. Dziwna sprawa, bo wygląda na to, że sytuacje trochę się poprawiła po ponownym zainstalowaniu. Ustawienia opcji nadal mam takie same.
  • Odpowiedz
@szymy: Te sektory w tle potrafią spowolnić grę na wcale nie tak słabym sprzęcie. Może lepiej byłoby wygenerować obrazki PNG jako data url i użyć ich zamiast skalowania tekstu?
  • Odpowiedz
@JackBauer: Sektory masz zamiast gęstej siatki, która jest w taki sam sposób generowana. Skalowałem PNG 10-krotnie i wyglądało to źle, a potrzeba tła 14160x14160px. Za to wersja z tłem SVG działała fajnie, jednak ostatecznie zdecydowałem się na generowanie sektorów, bo 1 funkcję wykorzystuję do tła i minimapy.
  • Odpowiedz
@crejzus: Prawdopodobnie jutro wrzucę aktualizację. O ile z sektorami w tle ciężko cokolwiek zrobić ze względu na wielkość mapy to samą minimapkę da się zoptymalizować.
  • Odpowiedz