Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: Jak nie chcesz sobie serwera syfić dystrybucją maili + chcesz mieć ich monitoring to używasz narzędzi do dystrybucji i śledzenia maili. Większa pewność, że trafi do usera, dowiesz się jak często ludzie czytają to co Twoja appka wysyła.
  • Odpowiedz
@mjurkowski: Korzystałeś kiedyś z mailchimpa? Bo interesuje mnie: jak przygotowujesz wiadomość do wysyłki? Zapisywanie i rezygnację z subskrypcji sam napisałeś czy korzystasz z czegoś gotowego? Bo u mnie baza w mailchimpie rośnie i robi się drogo.
  • Odpowiedz
@stacktrace: Mandrill = mechanizm wysyłki z mailchimpa dla dev'ów :D Freshmail tańszy i też dobry. Zapis i wypisanie mam zależności od appki :) Więc robię restowy url i cakephp sobie wyłącza wysyłanie do usera maili
  • Odpowiedz
@mjurkowski: Tak wiem czym jest mandrill i o czym piszesz. Freshmail np. dla 5000 adresów jest tańszy o 8zł. Nie mam czasu na napisanie aplikacji. Możesz jeszcze powiedzieć jak tworzysz wiadomość? Chodzi mi o treść, html, o śledzenie otwarcia, kliknięcia w link i podpięcie kampanii analytics itd.
  • Odpowiedz
@stacktrace: Ja mailingi jak puszczam to przez freshamaila, ale emaile typu notyfikacje to używałem mandrilla, który monitoruje właśnie linki. Polecam robić referale w linkach. Wtedy na stronie uruchamiam js skryptcik #!$%@?ący informację o referalu :) Lejek niestety musisz sobie zrobić ręcznie :)
  • Odpowiedz