Wpis z mikrobloga

@zerozero7: nie podważam roli kościoła i katolicyzmu jako takiego tylko sens wiary w bajki przy obecnej wiedzy. Stawiam, że "cynicznych buców" takich jak ja w kościele jest dziś większość. W tym także z 50% księży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Stawiam, że "cynicznych buców" takich jak ja w kościele jest dziś większość. W tym także z 50% księży ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nie_jem_grzybow: A co pozwala Ci tak sądzić?
Takie twarde sądy są bucowate. W taki sam sposób kiedyś śmiano się z ateistów, że są idiotami bo nie wierzą w Boga/bogów. Widocznie poglądy się zmieniają, ale ludzie nadal pozostają kretynami.
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: Nie ;) Kościół to są ludzie, ktorzy wierzą w Boga nie miejsce z księdzem a jeżeli chodzi o obecność i doświadczenia Boga w realny sposób to co kolwiek bym nie napisał nawet z mojego doświadczenia to i tak zostanie to potraktowane jako ultra fantastyka. Tak to juz jest, że pewne ponadnaturalne rzeczy nie są przyjmowane przez umysł a tym bardziej przez społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow:

TWARDE SĄDY vs MIEKKIE SĄDY


Welp, zauważam pewną prawidłowość, to wszystko. Mówiąc wcześniej o twardych sądach miałem na myśli twarde sądy w kontekście religii (hurrr durrr, Kowalski jest idiotą bo wierzy Mahometowi, a ten Zieliński to też jest niezły, bo wierzy Chrystusowi. TYLKO ATEIZM), czegoś niesprawdzalnego i właściwie do wyboru.
I podtrzymuję, ludzie pozostają idiotami (niezależnie od poglądów religijnych), a cynizm to znak handlowy
  • Odpowiedz
cynizm to znak handlowy wszystkich buców.

A wyzywanie ludzi od buców i nazywane ich idiotami to czym jest? Poza tym, gdzie ja tu wierzących wyzywałem?

A czemu praktykujesz, skoro nie wierzysz? Nadal rodzice każą?

Nie, nie każą, ale między innymi z szacunku dla nich i kultury w jakiej mnie (i moja rodzinę) wychowali + czasem można trafić spoko księdza (bardziej psychologa), który mądrze mówi + to dobre dla wychowania dzieci (nie kradnij,
  • Odpowiedz
wielu katolików, których znam wierzy w Boga, ale nie wierzy w Biblię. Mają jakąś swoją 'doktrynę' / przekonanie dotyczące 'wyższej istoty' po śmierci, ale nie wierzą w książkę z opowiadaniami o magiku, który zamienia wodę w wino, bo to stek bzdur i każdy kto biblię przeczyta chociaż raz powinien to stwierdzić.


@cristovo017: Czyli z definicji nie są katolikami.
Jeżeli ktoś nie wierzy w podstawowe dogmaty i założenia wiary katolickiej, to
  • Odpowiedz
A skąd się wziął czarownik?


@Greed: A jak nazwać kogoś, kto robi rzeczy nie dające się wytłumaczyć w kategoriach fizycznych (tzw. "nadprzyrodzone")? Takie rzeczy nazywamy cudami albo czarami - dla mnie to wszystko jedno, nie widzę różnicy między jednym a drugim określeniem - a ktoś, kto sprawia czary, jest czarownikiem, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
A wyzywanie ludzi od buców i nazywane ich idiotami to czym jest? Poza tym, gdzie ja tu wierzących wyzywałem?


@nie_jem_grzybow: Nie wyzywam nikogo. Stwierdzam, że kto używa cynizmu w taki sposób JEST bucem. To tak samo jakbyś bekał w kinie, rozmawiał przez telefon w autobusie, albo robił cokolwiek innego, co robi z ciebie buca. Nie ma w tym nic niesprawiedliwego.

Nie, nie każą, ale między innymi z szacunku dla nich i kultury w jakiej mnie (i moja rodzinę) wychowali + czasem można trafić spoko księdza (bardziej psychologa), który mądrze mówi + to dobre dla wychowania dzieci (nie kradnij, nie kłam,
  • Odpowiedz
Nie wyzywam nikogo. Stwierdzam, że kto używa cynizmu w taki sposób JEST bucem.


A ja stwierdzam, że oburzenie przy wytykaniu wiary w bajki to również idiotyzm. Czemu swój cynizm w ocenie moich przekonań stawiasz wyżej od mojego cynizmu w ocenie książki z przypowieściami. Moja prawda jest mojsza?

To tak samo jakbyś bekał w kinie, rozmawiał przez telefon w autobusie, albo robił cokolwiek innego, co robi z ciebie buca.


ohoho,
  • Odpowiedz
Moja prawda jest mojsza?


@nie_jem_grzybow: U góry napisałem. Cynizm:

Cynizm wiąże się z negatywnym poglądem na naturę ludzką. Zgodnie z tym uznaje, że jednostki dążą do realizacji swoich egoistycznych interesów i wątpi w autentyczność altruistycznych motywów działań. Według cyników nie istnieją "wyższe wartości", "wzniosłe cele" czy ideały (np. dobro powszechne, rodzina, Bóg). Są one jedynie słowami, za pomocą których jednostki oszukują same siebie, lub które służą jednym do
  • Odpowiedz
Być gimboateistą w internecie to żaden problem - spróbuj szerzyć swoje poglądy w środowisku, w którym zostaniesz za te poglądy rozliczony


@zerozero7: no ok, ale zapędzasz się. Przecież wiadomo, ze w wielu rodzinach za głoszenie poglądów sprzecznych albo nawet mocno krytykujących Kościół grozi ostracyzm. To znaczy, że co, powinniśmy ich nie głosić, bo nas wyklną?
  • Odpowiedz
Poza tym, jakiej książki? PŚ to zbiór wielu ksiąg i listów, których czas powstania różnił się do maks. 1000 lat.


@zerozero7: ale wyczuj no ty ironię. Miałem jeszcze pisac o obronie kubusia puchatka jakby miał 1000 lat i ktoś dorobił do niego religię to czy tez byś go bronił, ale to już byłaby przesada. Jakaś misjonarska żyłka mogłaby pęknąć ;)

To tak jakbym nazwał twoją matkę dziwką, i oburzał się, że traktujesz mój
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow:

nawet katolicy wiedzą, że Bóg nie stworzył świata w 6 dni, Biblii nie czyta się dosłownie

Jeszcze kilkaset lat temu czytało się dosłownie, kiedy nauka poszła do przodu i zaczęło wychodzić jakie bzdury są w Biblii to nagle nie czytamy dosłownie. Religia od zawsze istniała żeby sterować prostymi ludźmi dlatego napisana jest prosto. Myślisz że 2000 lat temu autorzy to byli mistrzowie pióra chowając smaczki, analogię i inne ukryte
  • Odpowiedz