Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu interesuje się Arduino. Wszystkie elementy zamawiam z aliexpress. Pomyślałem sobie, by stworzyć małą stronę, gdzie będę gromadził informacje i różnych elementach zakupionych na aliexpress. Zastanawiam również nad stworzeniem tagu, gdzie będę testował części zamówione z Chin #arduinozchin
Dodałem pierwszy wpis z prostym schematem podłączenia dwóch modułów do Arduino Uno (klon oczywiście).

Pierwszy wpis o arduino na mojej stronie

Opisuję tutaj czujnik odległości HC-SR04 oraz ekran OLED 194x64 ze sterownikiem SSD1306.
Z czujnikiem nie mam żadnych problemów, działa bez zarzutu. Jednak poniżej 5-6cm ma już problemy z odczytem, ale raczej to jest wina wykorzystanego kodu, który nie jest zbyt dobrze napisany. Ekran działa dobrze, ale jego jego jakość nie jest najlepsza. Na zdjęciach na aliexpress wyświetlany obraz jest czysty i wyraźny, ale ten który dostałem nie wyświetla wszystkich pikseli. Co druga linia się nie wyświetla. Mniejsza czcionka jest praktycznie nieczytelna z tego powodu.

Zdjęcie

Wypowiedziałem sprzedawcy "dispute" o zwrot połowy wartości tego ekranu(2$) i następnego dnia zgodził się na moje roszczenie.

Jeżeli będzie jakiekolwiek zainteresowanie, to chętnie będę dodawał nowe wpisy dotyczące kolejnych części z Chin.
Następny wpis będzie o wykorzystaniu biblioteki newping, która dużo lepiej wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe.

#arduino #aliexpress #elektronika #arduinozchin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach