Wpis z mikrobloga

Szukam najtańszego możliwego rozwiązania do cebula-monitoringu - chcę nagrywać jeden punkt mojego podwórka i mieć tam pewien bufor (np tydzień) - potrzebuję dowodów, że dzieciak sąsiada strzela z balkonu do moich psów z procy gdy jestem w pracy. Mam o tym pełne przeświadczenie (mniejsza z tym skąd), ale potrzebuję niezbitych dowodów. Myślałem o zamontowaniu w oknie dyskretnie np samochodowego wideorejestratora HD z jakąś dużą kartą, tak żebym po podejrzeniu sytuacji miał conajmniej kilka dni wstecz nagrane. Macie na to jakiś pomysł?
  • 15
via Android
  • 1
@notavailable: myślałem o tym, ale czy samochodowy wideorejestrator z dużą kartą nie sprawdzi się tak samo? Laptop chodzący 24/7 przez może tydzień może dwa to sporo miejsca na dysku i jednak mniej wygodna instalacja niż kamerka na/obok szyby
via Android
  • 0
@notavailable: tego właśnie nie wiem jaki bufor można osiągnąć np na 16gb - nie wiem jakie są wielkości nagrań? Wystarczylby na upartego nawet dzień - dwa, ale wiadomo ze im dłużej tym lepiej.
via Android
  • 0
@nieocenzurowany88: mógłby tą kartę nawet nadgrywac, ciekawi mnie właśnie na ile materiału starczy np 16gb. Szczerze mówiąc wolałbym film, ale z braku laku może i cóż ze zdjęciami. A jakieś kamery ip np po wifi i spiac to z komputerem? Ale to znowu większe powierzchnie dysków.
@DonMC: format AVI 360x288 czas 1:30h zajmuje 1230 MB bosch ma darmowe program do nagrywania i do tego IP i tam nagrywa w zdupy plikach ale mniej zajmuje
Edit: na sony asr20 720p daje Ci 4 i pół godziny materiału karta chyba 8 GB