Wpis z mikrobloga

@TheSjz3: te wielkie to marihuanen, tak?
pytanie: jak roślinki odnajdują się w takim słońcu jak dzisiaj? czy może masz balkon zacieniony. ja niestety mam w takim kierunku, że całe najmocniejsze słońce by w nie waliło - są w stanie przeżyć takie słońce?
@TheSjz3: nieee, przy mnie wszystkie roślinki zdychają, jedynie kaktus przeżył ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale mam to w planach kiedyś i tak. Tyle, że balkon mam aktualnie z wyjściem na drogę szybkiego ruchu i zastanawiam się czy to w ogóle ma sens..
@InspektorDupa: Słońce świeci do 13 dosyć intensywnie przez co muszę je podlewać sporą ilością wody, a później mają mnóstwo cienia, bałem się że będzie go za mało, ale chyba im wystarcza :D tylko poziomki wolno rosną dlatego też myślę o przestawieniu ich do pokoju z oknem na południe.
@matra: A czemu zdychają? Niech zgadnę, wysiewasz rośliny na ziemię, nie przykrywając odrobiną ziemi + nie okrywasz folią jak są w fazie kiełków? Wystarczy, że: nie będziesz przelewać wody, zrobisz drenaż (dziurki w doniczce), ustawisz w półcienistym miejscu, nie będziesz sypać nawozów (wystarczy ziemia ogrodnicza) i z 90% błędów ogrodników amatorów jest załatwionych.
Niech zgadnę


@Phallusimpudicus: nie.
Nie podlewam, nie dbam, zapominam. To się tyczy kwiatów doniczkowych, jeśli takowe kiedykolwiek dostawałam. Całą uprawą zawsze zajmowali się moi rodzice i nigdy mnie to nie jarało, wręcz przeciwnie [choć do jedzenia to pierwsza jestem ;_; ].
@TheSjz3: bardzo. Jak się kiedyś przeprowadzę w lepsze miejsce to chcę sobie chociaż zioła świeże zasadzić. Pół biedy, że jak zaglądam do rodziców czasem to mogę im podebrać co nieco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matra: Dobra, akurat sam zasiałem bazylię. Właśnie kiełki się pokazują. Jak chcesz starter for beginner, to nasiona + ziemia ogrodnicza + solidnie podlana ziemia + drenaż (dziurki w doniczce) + folia przykrywająca doniczkę + doniczka w kąt słonecznego parapetu.
Daj znać jak ci wyrosną 2-3 cm siewki.