Wpis z mikrobloga

Drodzy, taka sytuacja. Być może temat był już wałkowany , ale NIGDZIE nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, a przypadek jest mniej niż niemożliwy. Pytanie "skąd facebook zna moich znajomych" etc przewijało się setki razy na forach, ale odpowiedzi, że algorytm znajduje znajomych po zainteresowaniach jest tak nieprawdopodobny jak to że bym wygrał 6 w totka. Mianowicie, parę danych na start - mam konto FB, gdzie mam dodanych moze 30 osób. Nie mam wpisanych żadnych danych o sobie, niepodawałem nic. ok. Przykład nr 1 gram z kolesiem w gierke, nazwijmy go Janek Kowalski. Skończyłem grać, wchodzę na FB i dostaję propozycję znajomego - Janek Kowalski. Wszystko jasne, tylko, że ten Janek z którym ja grałem nie ma konta na FB i proponowana przez fb jest zupełnie inna osobą. Rozmawiałem z Jankiem po Skype. Odpowiedź wydaje się prosta - że Skype kopiuje dane do Face - moje pytanie - a gdzie ja się na to zgadzałem ? Sprawa numer dwa , w moim telefonie służbowym mam około 1000 różnych kontaktów - jakoś kilka dni temu musiałem odezwać się do klientki, z którą nie miałem kontaktu od kilku lat. Nie łaczą nas żadni znajomi, nie łączą zainteresowania, wiek, praca..... Moje konto ma lewe dane , więc też nie mogła by mnie wyszukać. Wpisując moje nazwisko też nie , bo nie mam tego podanego na FB i nigdy nie podawałem. Mail którym loguje się na facebook jest też mało używany i nie kontaktowałem sie z niego z klientką. Już nie mówię o tym, że musiałbym dać zgodę WP.pl żeby moje dane o kontaktach przesyłała dalej. Mimo wszystko dostałem ją w propozycji do znajomych. Sprawa numer 3 - jako propozycja znajomego pojawia mi się Klient z którym nie miałem kontaktu 3-4 lata. Zupełnie obca mi osoba, nie mamy wspólnych znajomych, różny wiek, różne miasto, a mimo to , mam w propozycjach WTF? Jak to możliwe. Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi
  • 3
  • Odpowiedz