Wpis z mikrobloga

witam, ma ktoś może konto w kantorze alior banku? chcę dopytać jakie są faktycznie warunki użytkowania tego przybytku, bo miałem już parę razy problemy z aliorem. według umowy wszystko jest za darmo, ale czy na pewno nie ma żadnych ukrytych kosztów? karta też jest za friko? w przyszłym tygodniu odwiedzę placówkę, ale chcę wiedzieć przynajmniej o co dopytać.

chyba, że znacie jakieś lepsze opcje, żeby robić zakupy na #aliexpress i ogólnie z chin

#aliorbank #kantorinternetowy
  • 25
  • Odpowiedz
@beaverr: a tak na poważnie, załóż darmowe konto w T-Mobile Bankowe, załóż dodatkowe w USD wraz z kartą debetową. przewalutowanie rób na liderwalut.pl, wypłacaj USD na konto walutowe w USD i płać kartą wydaną do niego.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@beaverr karta przedpłacona w USD mbaku kosztuje 15 zł i jest ważna przez 3 lata, nie ma żadnych dodatkowych opłat, nie potrzeba otwierać konta. Walutę kupujesz w jakimś internetowym kantorze typu cinkciarz, liderwalut itp.
  • Odpowiedz
@daniel_z: mam główne konto w aliorbanku, planuję zrobić kantora + wziąć kartę, i chyba tam kupować bo 1grosz na kursie mi nie robi, sumy będą niewielkie. tylko czy na bank to darmowe jest :>
@chudy119: cinkciarza obczajałem, ale trochę mnie zniechęcił wpis, z regulaminu, że wydają kartę za pośrednictwem mBanku i wszystkie opłaty są według ich stawek, może teraz się zagłębię bardziej
  • Odpowiedz
@daniel_z: do tego nie ma darmowego konta w tmobile, 3zł miesięcznie za kartę może w skali roku być większą sumą niż mi przyjdzie wydać, jak się zakupy nie spodobają, a mam predyspozycje do zapominania o takich rzeczach
  • Odpowiedz
@beaverr a przepraszam faktycznie są opłaty za wypłatę z bankomatu, oraz za sprawdzenie salda w bankomacie, ale ja z tego nie korzystam, poza tym nie ma żadnych opłat.
  • Odpowiedz
@beaverr: Mam konto długi czas, nie zauważyłem żadnych opłat. A czuję się pewnie przelewajac kasę na ich konto - do banku jednak - niż na jakiś kantor henia sp zoo
  • Odpowiedz
@beaverr: plus w 1 miejscu masz wszystko, a nie jak niektórzy polecają w kantorze wymiana walut, w tmobile karta usd..
Dodam, że wymieniam zarówno euro i usd i jak kiedyś patrzyłem to różnice z innymi kantorami (polecanymi) są do 1gr.
Jakbyś miał ochotę, to kod polecający ROJ719OTXBZ0 ;-)
  • Odpowiedz
@Axoi: To jest opłatą za kartę w zlotowkach której można się pozbyć. A jak chce się ją zostawić i nie płacić to wystarczy bodajże 200zl wydać raz w miesiacu.
  • Odpowiedz
@lukglo86 normalny przelew, ja zarejestrowałem się w kantorze internetowym, zawarłem transakcje kupna waluty, oni mi podali dane do przelewu na które miałem przelać złotówki a oni w zamian mi przelali dolary na kartę, ja mam normalne konto w mbanku, oni też więc przelew dochodzi błyskawicznie. Kiedyś miałem wirtualną kartę walutową USD też w mBanku ale opłata 30 zł rocznie + spread 6% mnie zniechęciły i dlatego się przerzuciłem na przedpłaconą.

@
  • Odpowiedz
@r_dest ja na liderwalut dostałem, tą kartą można wypłacić pieniądze z bankomatu w Polsce i za granicą, oraz sprawdzić saldo w bankomacie, te opcje są płatne, poza tym wszystko jest za darmo. Oczywiście saldo można sprawdzić za darmo na stronie mBanku.
  • Odpowiedz