Wpis z mikrobloga

#kukiz #wybory #nocnazmiana (bo w sumie trochę noc)

O ile lubię Pawła jako człowieka, muzyka, nawet jako aktora, o tyle każdy, kto chciałby, aby Kukiz rządził Polską, delikatnie ujmując z #!$%@? się na łby pozamieniał, albo ocipiał i wymaga leczenia w ośrodku zamkniętym.

Widzieliście może jakikolwiek program wyborczy Kukiza? Przed wyborami nie miał NIC oprócz tekstu o JOWach. Jego strona dalej wygląda tak http://kukiz.org/ czyli zero informacji. Za to są plakaty, billboardy, nalepki.. brakuje szalików i czapeczek heh. Jest też przewodnik po JOWach oraz Ruch JOW (http://ruchjow.pl/), do którego można dołączyć.

jowy tu, jowy tam.. a ja się pytam o postulaty, program, cele.. wprowadzą jowy i co? Zacznie hajs z nieba lecieć? Staniemy się elitą Europy? Bezrobocie zniknie, a każde studia będą gwarantować wysokie zarobki? Czy może po prostu uruchomi się jakiś tajemny spell, który zacznie magicznie naprawiać problemy naokoło?

No więc po wyborach zapytano Kukiza o program. Stwierdził

"Śmieszą mnie te pytania o "konkretny program" :-) Jest konkretny program ale bez zmiany CHARAKTERU partii z wodzowskiego na obywatelski w ŻYCIU reform proobywatelskich sie nie wprowadzi."

Po czym wymienił z musu kilkanaście postulatów. Pozwolę sobie zacytować najciekawsze:
- Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
- Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek
- Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

Jasna #!$%@? xD Jeśli pomysły Dudy zrujnowałyby Polskę w kilka lat, to Kukiz doprowadziłby do bankructwa nie tylko nasze Państwo, ale wszystkich przedsiębiorców jacy w nim istnieją, co za tym idzie każdego Kowalskiego. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze - nawet jak to 2k brutto, skończy się jednym wielkim czarnym, januszowatym rynkiem. Obniżyć wiek emerytalny do 50/55 lat? Czyli jak ja zacząłem pracę po studiach w wieku 25 lat, popracuję 30 lat, a emeryturę będę pobierał przez kolejne 30? Ile ona będzie wynosić? Myślę, że około -500zł. Tak, będzie trzeba dopłacać do emerytury. Urlop macierzyński TRZY #!$%@? LATA ma #!$%@? zalegać w domu na zasiłku? Jasne, najlepiej od razu po zatrudnieniu niech narobi dzieciaków, jeden po drugim co dwa lata niech robi. Połowa życia na zasiłku. Reszta na emeryturze.

Aha, na końcu nadmienię, że ćwierćmózgiem jest ten, kto chciałby, aby Kukiz rządził Polską, ale nie ten, kto na Kukiza głosował w wyborach prezydenckich - gdyż gro osób głosowało na niego tylko dlatego, bo nie chcieli Dudy ani Komora, albo dlatego, by pokazać czerwoną kartkę ekipie sejmowej. Okej, spoko. Ale ludzie - jak dojdzie do wyborów do sejmu, gdzie każda partia dostanie tyle mandatów, ile głosów - nie róbcie dziadostwa, ja Was proszę..
Pobierz ketorw - #kukiz #wybory #nocnazmiana (bo w sumie trochę noc)

O ile lubię Pawła jak...
źródło: comment_c8kjQdk9t8VvkSmR3peu0305EZeF8tem.jpg
  • 33
to co wymieniłeś to były postulaty Solidarności z 1980 a nie Kukiza, on je tylko zacytował (choć nie do końca rozumiem w jakim celu)


@Supercoolljuk2: ja wiem. Ale Kukiz je przyjął jako swoje. Zaczynając je wymieniać, orzekł:
"Oto kilka postulacików na początek. Programowych:"
po czym wymienił wszystkie. więc jak mam to rozumieć, że zapytany o program i postulaty, stwierdził 'oto one' po czym wymienił punkty, z którymi się nie zgadza? Aż