Wpis z mikrobloga

W czasie II wojny światowej psy często wykorzystywano w armiach vide przykład Szarika, dużo przeszkolonych psów używano do pilnowania obozów pracy,koncentracyjnych etc. Psy pełniły także role "maskotek" różnych oddziałów

Jednak te z fotografii miały mniej szczęścia... Prawdopodobnie teren z któregoś z państw bałtyckich, rok 1945 - psy wykorzystane do ciągnięcia wozu z sianem. Wskutek zniszczeń wojennych, głodu, zarekwirowania przez armię liczba tradycyjnych zwierząt pociągowych była strasznie mała, dlatego też ludzie starali się na różne sposoby ułatwić swą pracę. W tym także wykorzystując również psy.

#fotohistoria #historiajednejfotografii #psy #ciekawostki
brusilow12 - W czasie II wojny światowej psy często wykorzystywano w armiach vide prz...

źródło: comment_WXDZdXob7KULBH3Cx8AdPNN0XNlDm1Rw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
W tym także (...) również psy.


@brusilow12: trochę masło maślane.

Co do samego faktu wykorzystywania psów do ciągnięcia? Co w tym złego?
Serio pytam, przecież psy zaprzęgowe to żadna nowość na świecie, a większość z takich psów czerpie ogromną frajdę z takiego zajęcia.

Jeśli psy były dobrze odżywione i miały czas na odpoczynek, to nie działa im się żadna krzywda.
  • Odpowiedz
Jeśli psy były dobrze odżywione i miały czas na odpoczynek, to nie działa im się żadna krzywda.


@Bieniuraper: Udajesz głupiego czy jesteś? W 1945 roku dobrze odżywione, po pięciu latach wojny?
  • Odpowiedz
@brusilow12: a skąd pomysł, że były bite? Wiesz, uogólnianie nie jest dobre. Tak na logikę - ludzie musieli karmić i w jakiś mniejszy czy większy sposób troszczyć się o swoje zwierzęta, żeby wykorzystywać je w pracy. Zagłodzony i zbity pies nie uciągnąłby wozu.
  • Odpowiedz
@brusilow12: Nie wyglądają na źle odżywione na tym zdjęciu. Na pewno nie miały zbilansowanej diety, aczkolwiek resztki ze stołu w tamtych czasach pewnie miały więcej wartości odżywczych niż syntetyczne karmy przemysłowe produkowane teraz. W których głównym składem jest zboże + cukry.

Nie rób z takiego psa męczennika, gdyż on nie odbiera rzeczywistości w sposób jaki Ty to robisz. Dla tych psów nie była to katorżnicza praca. Pamiętaj o najważniejszej zasadzie u
  • Odpowiedz