Wpis z mikrobloga

@pila_mechaniczna: hurr durr no bo lepiej niech hipermarkety w polsce placa najnizszy podatek w europie i wywoza kase do firm matek za granice. Ja w jednak wole zeby bylo ich mniej, troche drozej, i nawet tyle samo w kasie, a rodzime stragany zrobia im konkurencje.
  • Odpowiedz
@botLigaNauki: zrozum człowieku że podniesienie podatków molochom spowoduje że twoja ciężko pracująca matka będzie musiała wydać więcej żeby cię wykarmić

może lepiej jednak OBNIŻYĆ podatki małym przedsiębiorcom niż podnosić dużym?
  • Odpowiedz
@BrewNet: strasznie sączysz tym jadem już cie upominałem.

Nie przeszkadzało by mi gdyby obniżyli również małym, to dobry pomysł. Jednak w wypadku takim jaki jest, a jak mówią przeciwnicy tego działania podniosą ceny w hipermarketach, to ludzie zaczną chodzić na stragany, a rolnikom bardziej bedzie sie oplacalo tam stac, bo bedzie wiekszy popyt na to co sprzedaja. Prosta logika ekonomiczna z pierwszego roku studiów.

Wolna kwota do 8 tysiecy jeszcze
  • Odpowiedz
@NoLajf: nie rozumiesz, nikt nie zwieksza liczby podmiotów, one już są. Stragany, male miejsca pracy to nie tworzenie nowych miejsc pracy tylko już istniejąca alternatywa. Ludzie to jednostki myslace logicznie tak zeby zyskac na swoich decyzjach, to co mowie to zwykla krzywa popyt podaz. Gdzies jest drozej, znajduje sie wentyl i ludzie zaczynaja kupowac w innych miejscach.
  • Odpowiedz
@botLigaNauki: to tylko sposób na przekrzyczenie kretynów - zresztą, wolę trafić do garstki ludzi inteligentnych dla których treść jest ważniejsza od formy, niż do lemingów którzy lubią słuchać pięknej wypowiedzi o pierdołach
  • Odpowiedz
@BrewNet: korwin tez tak robi i traci, robisz jak chcesz ale poto sie wypowiadasz, zeby chyba jednak otworzylo to komus oczy, skoro podkopujesz to otoczką wypowiedzi to jest to trochę praca na marne.
  • Odpowiedz
@NoLajf: ja tylko sie trzymam praw mainstreamowej ekonomii, wg. niej nie powinno byc tak zle, chociaz moga na to wplynac rozne czynniki. Straganiaze to nie jedyna alternatywa, jeszcze 10 lat temu w Polsce powszechne byly prywatne spozywczaki, dzisiaj juz prawie tych prywatnych nie ma - przez konkurencje jaka stwarzaja im hipermarkety z ich bardzo preferencyjymi warunkami.

Nie mowie, ze to calkowicie zle, sciagnac je, ale krok po kroku mozna balansowac
  • Odpowiedz
ostro masakrujesz wszelkie pomysły na zastopowanie swobodnego przepływu kapitału


@NoLajf: no ok, to ty tutaj sobie zostań w tym przekonaniu a ja Cię odsyłam do lektury polityki interwencjonistycznej USA względem Wielkiej Brytanii w XIX wieku.

Zagraniczne sklepy wygrały, bo miały kapitał i były lepsze od lokalnych partaczy.


Ty jesteś powazny? Dobrze podaj mi wysokość podatku jaki płaciły hipermarkety przez ostatnie 20 lat, a jakie płacił zwykły "partacz". Oraz wyjaśnij mi
  • Odpowiedz
no ok, to ty tutaj sobie zostań w tym przekonaniu a ja Cię odsyłam do lektury polityki interwencjonistycznej USA względem Wielkiej Brytanii w XIX wieku.

@botLigaNauki: Orane pierdyliard razy. Poszukaj sobie.


@NoLajf: ale ty #!$%@? za przeproszeniem, tak odpowiadasz na konkretny argument.

To poczytaj moze Cie oswieci, USA w tamtym okresie i UK byly najbardziej liberalnymi gospodarkami, a jednak USA stosowalo cla zaporowe, ktore mozna porownac do podatkow
  • Odpowiedz