Wpis z mikrobloga

Może nie jest imponujące, ale pierwszy raz wybrałem Chocisko i idzie całkiem dobrze, podsumowując:
oczywiście ironman
pierwszy pewny dziedzic poleciał na edukację do Szwedów, dzięki czemu miałem w drugim rzucie Norda i Germana
nie zdążyłem przed erą wikingów, więc bonusy do portów przepadły, zaczepiamy sąsiadów i łupimy ich świątynie :D
po objęciu władzy - usunięcie wszystkich słowiańskich władców i osadzenie Holy Manami, obyło się bez większych starć, większość oddawała bez problemu przy 4-5k wojsk czekających u bram :D
duża ilość córek - pewne sojusze z sąsiadami, niestety Szwedzi i Duńczycy za wcześnie zaczęli zaczepiać Karolingów, co osłabiło jednych i drugich i doprowadziło min. do utraty Finlandii na rzecz niewiernych
była tylko jedna prawdziwa wojna domowa o odzyskanie korony litewskiej po śmierci króla Polski który zagarną wcześniej całą Litwę
musiałem przedrzeć się przez kiedyś sojusznicze Czechy aby zdobyć prowincję wysuniętą na zachód (brakowało mi jej do utworzenia cesarstwa), odbijanie ziem Karolingów dotychczas nie wchodziło w grę, co ciekawe 2 czeskich władców pod rząd schwytałem w walce, pierwszego ściąłem aby doprowadzić do podziału królestwa czeskiego i królestwa Awarów, drugiego uwolniłem, 250 złota piechotą nie chodzi
ciapaci zajmujący Hiszpanię z powodzeniem zaczynają atakować Karolingów, dzięki czemu mam wolną rękę do grabienia, palenia (a potem podboju) pomorza i dawnej Saksonii
#ck2
b.....r - Może nie jest imponujące, ale pierwszy raz wybrałem Chocisko i idzie całkie...

źródło: comment_CfHPATuztOIILTuADhnQNq1X9qITvDiK.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Qzwxecrv: w 793 wszystkie nordyckie prowincje z nordyckimi władcami (Norse) dostają bonus do shipbuldingu i darmowe shipyards. Ot takie wymuszenie na AI rozpoczęcie raidingu względem europy zachodniej.
  • Odpowiedz