Wpis z mikrobloga

Skąd obawy, że #kukiz będzie budował ruch lewicowy? Rozumiem, że związkowcy itd, ale mam jednak nadzieję, ze wokół niego są ogarnięci ludzie.

Jak wybierali w 2010 r. ci, którzy teraz głosowali na Kukiza?
40,4% JK,
13,8% Komor,
30,5% nie głosowałem,
15,3% nie pamiętam.

Jeśli chodzi o partie:
PO 27,2%;
PIS 12,5%;
PSL 2,2%;
Palikot 3,8%;
SLD 3,5%,
Inne 10,4%;
nie głosowałem 24,1%;
nie pamiętam 16,3%

Wiek:
18-29 40,3%;
30-39 28,9%;
30-39 15,9%;
50-59 10,4%;
60+ 4,5%

źródło: gw

Nie ma co budować murów, poczekajmy na program i zaplecze merytoryczne. Może się miło zaskoczymy postulatami liberalizacji gospodarki.

#wybory #wyboryprezydenckie2015 #korwin
  • 13
  • Odpowiedz
@Oryginalny_nikt: A ja sądzę że nie. Bo nie ma możliwości żeby przy 25% PO, 25% PiS dostać 20% głosów na liberalnych hasłach, bo po prostu nie ma już tyle wolnego elektoratu w Polsce :) PO trzyma 75% elektoratu liberalnego gospodarczo, czyli z 20% Polaków deklarujących poglądy liberalne gospodarczo zostaje około 5% dla partii liberalnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dolicz do tego Korwin'a i KNP. Kukiz w 90%
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Ja też nie mam nic przeciwko związkom partnerskim czy zliberalizowaniu prawa aborcyjnego, więc wielu nazwie mnie lewakiem. "Problem" w tym, że gospodarczo też jestem za deregulacją i wolnością. Może Kukiz po prostu nie rozumie postulatów liberalnych/libertariańskich? Może wystarczy wypłukać związkowe #!$%@?? Wszystko zależy od ludzi, którymi się otoczy.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek:

"Zdecydowanie bliżej mi na przykład do Centrum im. Smitha niż do pisowskiego socjalizmu" - P. Kukiz

"Jestem prawicowcem o lewicowym sercu i nigdy nie przejdę obojętnie obok krzywdy ludzkiej".

To stary narodowiec, musi zachęcić rozbitą lewicę, mądrzejsze to niż wyzywanie od lewaków, co widać po wynikach.
  • Odpowiedz
@Oryginalny_nikt: U niego właśnie odwrotnie: prawica obyczajowa, lewica społeczno-gospodarcza. Bardzo możliwe, że nie rozumie. Kolejne ruchy Kukiza to duża niewiadoma, ale nasza najnowsza historia już zna kandydata antysystemowego który w pierwszej turze zdobył 25% głosów (wszedł do drugiej tury z Wałęsą) po czym założył partię, która działalność skończyła szybciej niż zaczęła, a na następne wybory prezydenckie nawet nie dał rady zebrać podpisów.

Zdecydowanie bliżej mi na przykład do Centrum im. Smitha
  • Odpowiedz
nie ma co pieprzyć to, co się wydaje


@Oryginalny_nikt: Posłuchaj i poczytaj wywiady z nim, bo zdaje się nie robiłeś tego. To nie są przewidywania, Kukiz o wszystkim mówił w wywiadach. Druga sprawa jest taka, że jeśli przedstawi jakikolwiek racjonalny program to z miejsca traci przynajmniej kilka % jeśli nie kilkanaście. No chyba, że wprowadzą szybko JOW'y. Wtedy to będzie mógł obiecywać cuda na kiju, a i ta zostanie mu się
  • Odpowiedz