Wpis z mikrobloga

@koroluk: Cześć, chciałem zapytac czy pokusiłbyś się o krótką ocenę rządów PiSu pod względem gospodarczym. Pamiętam że wytknąłes im fatalną polityke finansową pod koniec ich kadencji.
  • 5
  • Odpowiedz
@dertom: Nie znam dobrze tematu, więc nie będę się specjalnie mądrzył.

Z tych rzeczy, które znam, to nie podobała mi się właśnie polityka fiskalna. Szerzej pisałem o tym tutaj.

Obecnie zaś nie podoba mi się postulat przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Czemu ta reforma była konieczna, pisałem tu. Oraz ogólny populizm. O którym pisałem np. tu.

Jakbyś chciał zgłębić temat reform gospodarczych w wolnej Polsce, to polecam ten artykuł
  • Odpowiedz
@koroluk: Dzięki. Właśnie jeśli chodzi o reformę emerytalną to się zgadzam że była konieczna. Z przyczyn czysto demograficznych. A na demografię nie widzę lekarstwa. Zastanawia mnie czy PiS robi to pod publikę czy na prawdę chcą wrócić do starego progu. Mam nadzieje że to tylko pod publike.
  • Odpowiedz
@dertom: myślę że choćby na głowie stanęli to nie uda im się spiąć budżetu więc to raczej zagrywka pod publikę. Ewentualnie mogą próbować wyjść z twarzą przed wyborcami i zrobić coś w stylu "można przejść na emeryturę w wieku 65 lat ale wtedy emerytura będzie o 20% niższa". Przy odpowiedniej propagandzie ciemny lud to kupi, na papierze emerytura będzie od 65 roku życia a w praktyce 99% ludzi będzie pracować do
  • Odpowiedz