Wpis z mikrobloga

Czy w kamerach GoPro jest funkcja robienia panoramy, ale poprzez rozpoczęcie tworzenia panoramy jakimś sygnałem wysłanym przez bluetooth, wifi lub jakoś inaczej? Chodzi mi o ustawienie kamery na jakimś stelażu z silniczkiem, który będzie obracał zamontowaną kamerą o 360 stopni. W tym samym czasie wyzwolę sygnałem rozpoczęcie tworzenia panoramy. Jest możliwość następnie przesłania takiego zdjęcia bezprzewodowo na komputer?

Pytam z racji, że nigdy nie miałem kamery GoPro w rękach i tak naprawdę nie wiem jakie te kamery mają możliwości.

Ewentualnie podłączenie do GoPro jakiegoś stworzonego wcześniej układu scalonego, który będzie odbierał sygnały i przekazywał je dalej do GoPro.

#gopro
  • 2
@Qbaz: Firmware GoPro nie ma opcji tworzenia zdjęć panoramicznych. DSP zczytuje dane wyłacznie w trybach, które określone są w specyfikacji matrycy. Zanim zacznie liczyc z tego skompresowany obrazek, udostępnia użytkownikowi możliwośc niewielkiej korekty podstawowych parametrow obrazu jak WB/kontrast itd...
Panorama to składanie kilku fotek w całość - GoPro tego nie umie, ale jeśli czujesz taką potrzebę zrobisz to z powodzeniem na zewnętrzbym sofcie.

Odnośnie kontroli nad kamerą - oficjalnie masz możliwość