Wpis z mikrobloga

#katowice #myslowice #jaworzno #sosnowiec #chrzanow

Ludzie z wyżej wymienionych miejscowości dojeżdżają często autostradą A4 do pracy do Katowic (w stronę Wrocławia). Mam prośbę, weźcie wy wyedukujcie swoich rodziców/braci/siostry w kwestii jeżdżenia na suwak. Na prawdę, jak to wytłumaczycie jednej osobie i potem ta osoba uświadomi innych to przyniesie to skutek. Pisze to w sprawie zamknięcia 2 pasów na A4 w Katosach, no #!$%@? mać, takie korki jakie tam się tworzą to jest jakiś horror.
  • 15
@Psikusmistrz też to odczułeś ? Ja pochodzę z Chrzanowa, ale mieszkam w Krakowie. Jak przychodzi mi wrócić do Chrzanowa to mam jakiś dziwny lęk przed jazdą samochodem w tym mieście ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozumiem że część kierowców cisła do końca wolnym pasem mając nadzieję że ktoś kto stoi od 10min puści przed siebie kogoś kto własnie przyjechał?
Niestety, ale albo wszyscy powinni stosować się do przepisów i jeździć na suwak, albo nikt (czyt. każdy powinien się ustawiać na końcu kolejki kiedy do niej dojeżdża).
@tymeek: zauważ proszę, że napisałem "wszyscy powinni stosować się do przepisów [...] albo nikt". Doskonale rozumiem zalety jazdy na suwak, stosuję, i wiem że tak mówią przepisy. Jestem też jednak świadom tego, że gdyby przepisy były inne i nakazywałyby zmieniać pas na ten który się nie kończy przy zwężeniu tak szybko jak tylko jest to możliwe, to ruch byłby płynniejszy. Niestety zarówno w przypadku jazdy na suwak jak i tej drugiej
zawsze znajdzie się ktoś kto robi na przekór


@Bleck: ale jak pojedziesz do końca pasa to ile osób cię nie wpuści? dwie, trzy, pięć? tak czy tak jesteś "do przodu"
@Zord0n: Ale nie myśl tylko o sobie, myśl o wszystkich stojących w kolejce. Przez to że ja pojadę do końca i będę czekał aż ktoś mnie wypuści, kilka kolejnych aut będzie musiało zwolnić bo nie wierzą czy ktoś przed nimi nie postanowi mnie wypuścić. Przez takie zwalnianie niektórzy będą musieli się zatrzymać, będą musieli się również zatrzymać jak już ktoś mnie postanowi wypuścić. Przez to wszystko ten pas który jest dłuższy
@Zord0n: Własne przekonania, nadzieja na to że korek szybciej się rozladuje o ile nikt nie będzie spowalniał ruchu próbując wyprzedzać tych którzy już swoje odstali (i stąd właśnie biorą się szefowie).
@Bleck: No ale wybacz że tak sprawnie wrzucę politykę ale to tak jakbyś mi kazał płacić 90 % podatku dochodowego, bo ci co biorą wszelkiego rodzaju zapomogi uważają że tak ma być. Są idiotami niech stoją, nikt nikomu nie broni zjechać na lewy pas i #!$%@? w przód.
@Zord0n: ale teraz już mówisz o tym że ktoś się nie stosuje do przepisów... jak ktoś się nie będzie stosował to żadne rozwiązanie się nie sprawdzi.

Ja tylko twierdzę, że gdyby było tak że absolutnie wszyscy stosują się do jednego (ustalonego prawem) sposobu, to oba sprawdziłyby się. Choć wydaje mi się, że suwak powoduje wydłużenie czasu stania w korku pomimo jego fizycznego skrócenia, natomiast rozwiązanie drugie powodowałoby płynniejszy i szybszy przejazd.