Wpis z mikrobloga

@porque: dwie sprawy jak już wygenerujesz sobie kod z generatora od nich albo pobierzesz repo: Zrób upgrade do ruby 2.2.1 i rails 4.2.1, bo rails_admin miał jakieś wąty przy railsach 4.2.0 i devise (w sumie pewno temu nie dali go w generatorze). No i dorzucenie admina to kwestia 2-3 linijek ;)
@Dyzajash: dzięki za wskazówki, akurat pod windowsem nie działa mi generator, a nie chce mi sie z tym bawić. Wiec stawiam vagranta aby to wygenerować xD jutro ogarne co i jak bo czas juz spac po woli xD jeszcze raz wielkie dzięki :).
@PanDziobaku: Umiera? Blah. W rubym target to startupy. Tam nie patrzysz na szybkość czy wydajność tylko na zasadę fuck it ship it oraz get shit done. Ja w railsach zawsze buduje appki prototypowe. Tj. Ogarniam modele, strukturę projektu i oddaje pod testy. Jak widzę że appka zdobywa popularność to wtedy zazwyczaj przepisuje na coś konkretniejszego. Jeśli railsy sobie radzą to tylko utrzymuje kod. Fakt, nie ma już takiego hajpu jak miały
@PanDziobaku: sam ruby ma sie dobrze i nic nie zapowiada jego upadku. W railsach jest inna sprawa. Jest kilka odłamów, jest tzw rails-way i inne nacje. Problem z railsami jest gdy appka jest duża, grube kontrolery i modele. Ludzie wtedy sraja. Railsy dają szybki start, ale bez wzorców to na żadnym frameworkow daleko nie ujedziesz.

@Dyzajash:
@porque: Python jest wg mnie bardziej wydajny. Co do django nie mam doświadczenia tam.

Jeśli chodzi o Rails-Way to jest sposób pisania kodu (używając typowych narzędzi i wzorców z Railsów). To jest wzorzec, który we wszystkich maualach się pojawia. Tak w ogóle do nauki jest dobry poradnik http://guides.rubyonrails.org/getting_started.html .

W pewnym momencie pisania kodu - po napisaniu dobrych kilku aplikacji - powoli rozumiesz, że można by to zrobić lepiej. Można by
@brissenden: a jeszcze jedno pytanie. Np mam uzytokownikow user i mam scaffoldem wygenerowny post/s wiec jak dodac referencje belongsto do tego generatora, aby w bazie sie dodalo? bo w modelu dodalem juz belongsto i has_many. ale jak w migracji to dodac?
@brissenden: rozumiem, ale nie gerenowalo sie to jakos tymi magicznymi poleceniami? tak sie tylko pytam :D typu rails migration addusertoposts user:belongs_to albo reference? cos takiego nie bylo?