Wpis z mikrobloga

@thuglife: Może na własnym przykładzie - studiowałam poza Częstochową, a nawet poza Polską, ale wróciłam do rodzinnego miasta, bo tutaj mam dom, rodzinę, kontakty i częściowo dzięki temu mój dochód jest wyższy, niż gdybym mieszkała w Krakowie, czy Wrocławiu (ceny mieszkań, życia, poczucie wyobcowania, praca w korpo). Jest naprawdę sporo młodych ludzi, którzy świadomie zostali w Częstochowie, mieszkają tu, mają przyjaciół, hobby, dobrą pracę i nie mają najmniejszego zamiaru wyjeżdżać
  • Odpowiedz
@tygrys_tygrys: ok, ale gdzie ci wszyscy mlodzi ludzie maja pracowac? TRW jest jedno, w dodatku glownie dla inzynierow, zadnej innej korpo w czestochowie nie ma. A prace w bankach sie dostaje po znajomosci (bo znam takie przypadki)
  • Odpowiedz
A kto normalny chce pracować w korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jestem tłumaczką angielskiego i rosyjskiego i nie narzekam na brak pracy :) Poza tym jest w Częstochowie dużo firm, wystarczy mieć odpowiednie kompetencje, znać języki (w cenie jest szczególnie rosyjski) i niezbyt wygórowane oczekiwania na początek.
  • Odpowiedz