Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy!

Mam okazje zakupić płytę Asus Maximus VI Formuła, i teraz moje pytanie ..

Czy warto wymienić i7 950 , Asus Rampage III Gene na ta płytę i dorzucić na nią i5 4690K lub i7 4790K i pamięci na 2400ghz ( teraz mam 1066) ?? Zastanawiam sie czy szyna na mojej aktualnej płycie nie spowalnia mojej grafiki GTX 970 ?

#intel #plytaglowna #mobo #procesor #gpu
  • 25
@KeBe1988: Osobiście bym czekał tym bardziej, że masz 8 wątków (nie wiem czy podkręcasz, ale jeżeli nie to warto), idą nowe standardy sata express, usb3.1.
O ile dobrze kojarzę od SB (2xxx), czyli tym co było po tych pierwszych core (z 3 cyframi) progres wydajnościowy był niewielki.
Poza tym nie wiem też czy 970 wystarczy do AAA na Ultra detalach w 1440p.
@KeBe1988: To sobie skalkuluj ostatnio u Intela wzrostu czystej wydajności (nie per wat) jest mniej niz <10%.
Procesor zawsze warto do tych 4GHz podkręcić - ale wtedy nie chcąc mieć piekarnika trzeba: http://www.purepc.pl/skalpowanie_procesora_intel_haswell_poradnik_wykonania_i_testy
Płyta wygląda nieźle jak za tą cenę, nowe płyty pod SL na pewno nie będą tańsze, więc całość wyjdzie drożej. Oczywiście DDR4 też będą na początku droższe, później standardowo 3 droższe niż 4, i wygaszanie produkcji.
Edycja:
http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,17
@KeBe1988: Twój ma 8 wątków, generalnie od jakiegoś czasu intel dubluje niektóre jednostki w procesorach i możliwe jest posiadanie 2 * ilość rdzeni wątków.
Generalnie w desktopach w i7 masz więcej wątków (można to wyłączyć w biosie).
Przy SLI potrzebny ci mocniejszy zasilacz no i procesor, mogą występować też mikroprzycięcia.
Myślę, że przy streamingu szybki pc + dysk i oczywiście łącze, czytałem coś też o zewnętrznych kartach, ale to moim zdaniem
@KeBe1988: no core i5/i7 dla konsumentów kosztuje zazwyczaj ~ 800-1000 zł, więc byłbyś na plusie, jeśli nie przeszkadza ci brak nowych funkcji (które przyjdą dopiero z kolejną generacją), ładowanie się w stare pamięci, to czemu nie. Jak dla mnie to spora oszczędność za sprzęt, który na pewno parę lat posłuży, podobnie jak jeszcze dobrze sprawujące się sandy bridge, czy wcześniejsze core jak twój np.
@Cilthal: ? Taniej mam płytę, nie procesor :) wziąłbym i7 4790k podkręcił na 4.5 i mysle ze skok by był. Ale dalej nie wiem jak to sprawdzić :) musiałbym znaleźć kogoś kto gra w podobne gry i sprawdziłby hak u niego to lata a to jest raczej nie wykonalne Xd
@KeBe1988: generalnie mocniejszy niż przy normalnym konfigu z 1 k. graficzna.
Zgadza się, generalnie przy sli/crossfire, obie grafiki muszą mieć to samo w pamięci, i z zasady nikt nie kupuje 2 wydajnych i nie tanich grafik, żeby grać w 1280x720.
@KeBe1988: Do Ultra + AA możliwe. Generalnie, żeby wykorzystać te 144hz powinieneś mieć wiecej fpsów niż 60, idealnie pewnie byłoby więcej niż 144hz. Z tym, że w zwykłych nie sieciowych grach, 50-60 fpsów, często nawet mniej wystarczy spokojnie.