Wpis z mikrobloga

@lesnyczlek:
Kiedyś fryzjerka spytała moją żonę, gdzie się wybiera na ślub, ta powiedziała że do Białegostoku. A fryzjerka: "o to fajnie, tak po górach pochodzić".
  • Odpowiedz
@text: Ja do teraz muszę się czasem chwilę zastanowić nad Białymstokiem i Bielskiem-Białą, żeby być pewnym, że o tym dobrym z nich myślę, więc wyobrażam sobie, że mógłbym się tak rąbnąć. Chyba, że w tym przypadku o ten "stok" chodziło, a nie żadne geograficzne skojarzenia :)
  • Odpowiedz
@text: Oczywiscie cumplu, Greenland to była wikingowa propaganda mająca zachęcić do osadnictwa na tej wspaniałej wyspie, ale kto tam popłynął nie był zbyt zadowolony z warunków bytowych, a wrócić czy popłynąć gdzie indziej to juz przeciez nie było tak chop siup. No ale wiedze o Grenlandii wykopki czerpią w większosci z wypowiedzi Korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@frax: stok w słowie Białystok pochodzi od słowa...rzeka. Wszyscy myślą, że to od tej górki na której usadowiony jest dzisiejszy kościół Rocha, ale to od rzeki. Właśnie rzeka Biała płynie przez Białystok. W tłumaczeniu Białystok to po prostu BiałaRzeka.
  • Odpowiedz
Źródła wczesnośredniowieczne podają że w skandynawii rosly winogrona w duzych ilościach z tego co pamiętam, jak i w polsce w Tarnowie w tych samych czasach była pomaranczarnia dzisiejsze najcieplejsze miejsce w polsce. Ludzie bez przyczyny nie nazwali Grenlandie(greenland) i Islandie(iceland). Klimat dawniej był cieplejszy mimo że człowiek nie produkował tyle co2 co teraz Unia i ekozjeby dusza w ten sposób naszą gospodarke nie dajmy się im
  • Odpowiedz