Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam do oddania trzech klientów, którzy mają swoje strony internetowe jakie im od czasu do czasu aktualizuję. Są to strona pizzerii, strona szkoły nauki języków obcych oraz strona usług blacharskich. Nic się na nich praktycznie nie dzieje. Zwykle klienci aktualizują ją raz lub dwa razy do roku, prosząc mnie o podmianę treści. Oczywiście za wszystko płacą. Ale liczę im naprawdę groszowe stawki skoro chodzi wyłącznie o podmianę tekstu. Strony leżą od dawna w sieci i są takim moim osobistym reliktem. Stworzone zostały bardzo dawno temu, w dodatku w notatniku. Nie chce mi się już bawić w te aktualizacje. Także z chęcią oddam komuś nadzór przekazując klientowi dane do nowego webmastera.

Wielkiej kasy z tego nie ma, bo jak mówiłem witryny są aktualizowane bardzo rzadko, średnio raz do roku każda (a to wgrać nowe fotki do galerii, a to zmienić tekst na jednej z podstron itd).

Strony internetowe są totalnie skopane, zrobione amatorsko i nie są przyjazne w edytowanie. Nie są oparte na żadnym szablonie, nie są oparte na żadnym CMSie. Więc można by zaproponować klientowi przebudowę takiej strony co ułatwi modyfikację. By niczego nie ukrywać dodam, że strony zostały oparte na - uwaga, to będzie dobre - tabelkach.

Daję więc rękaw do pozyskania nowych klientów. Ale pieniędzy jakichś z tego mega się nie spodziewajcie. Wiem jak sprawa wygląda. Klienci zostali poinformowani o tym, że wycofuję się po latach już z tego supportu. Stronki są skopane strasznie, więc zapewne przyda się stworzenie ich całkowicie od nowa. Mnie już opieka nad nimi ciąży i nie jestem zainteresowany kontynuowaniem tego bo w świecie html już nie siedzę od wielu lat.

Jeśli ktoś z wykopków chciałby ich przejąć to pisać wiadomości prywatne.

PREFEROWANI ZAINTERESOWANI Z KRAKOWA

  • 6