Wpis z mikrobloga

#spinner2 #epapierosy #epapieros #pytaniedoeksperta

Jako, że dedykowana grzałka do Spinnera 2 ma 1.8 Ohm i jest to BDC to wychodzi z tego, że każde z uzwojeń ma 3.6 Ohm.
Na tej podstawie wyszło mi, że przy rezystancji 3.6 Ohm i napięciu 4.8 V Spinner 2 jest w stanie dostarczyć 6.4 W mocy, a prąd wyniesie 1.33 A. Przy rezystncji 1.8 Ohm prąd wyniesie 2.67 A, a moc blisko 13 W.

Czy Spinner 2 jest rzeczywiście w stanie dostarczyć 12.8 W mocy?
  • 17
Teraz Ci nie przytocze dokładnie. Po premierze Spinnera II byl o tym szum na jakiś forum angielskojęzycznym, doszli do źródła prosto od Visiona przy wymianie mailami.
@dreaper Jeśli zasilasz tylko spinnerem to i tak z oporem nisko bardzo nie zejdziesz. Kanthal A1 0,25 albo 0,32 dostępne na pewnym popularnym forum (nie wiem czy mogę tutaj pisać nazwę) i możesz kręcić wszystko. Na spinnerze nie wykręcisz zbyt dużo bo jakiś tam minimalny opór jaki pociągnie jest (nie pamiętam dokładnie ile). Jeśli chcesz mieć dowolność w robieniu grzałek to polecam mechanika.
@dreaper: musiałbyś do jakiegoś miernika podłączyć. Generalnie dużo osób, które vapują od dłuższego czasu twierdzi, że spinner II właśnie nie potrafi dobić do 10W. U mnie różnica była wyraźna np na nautilusie mini. Ipow2 czy cloupor mini na 10W palą o wiele lepiej niż spinner II na 4.8v. Grzałka ma 1,9 ohm (odczyt z ipow2 i cloupora mini) co by dawało 12,1W.