Wpis z mikrobloga

#elektronika #zasilanie #cokupic #widmowy

Potrzebuję zasilania do mojego projektu 3,3V 5A. Chcę, aby miało to małe wymiary i najlepiej montaż SMD. Napięcie wejściowe to 5V w ostateczności większe, dostosuję się. Poradzicie coś? Jakaś gotowa przetwornica czy coś?

Dla ciekawskich: projekt to wyświetlacz widmowy. Elektronika ma się kręcić, jedynie do niej będzie doprowadzone napięcie(5V lub większe, aby było mniejsze natężenie i nie iskrzyło) przez szczotki własnej roboty. Na kręcącej płytce napięcie ma być obniżane do 3,3V. Na płytce są 32 diody RGB
  • 9
@karhar: jesteś pewny tego rozwiązania? przy zasilaniu 3.3v prawie nic nie zostaje na spadek napięcia na sterowaniu i jakiś rezystor do wyrównania prądów ledów (zwłaszcza niebieskiego/zielonego), mocno będzie widać różnice jasności miedzy nimi.
@cecen: @hrumque: @karololo: Zastosuję chyba 2 przetwornice z regulacją napięcia połączone równolegle(jakoś je przyczepię, wiem że nie do końca to smd). Jeśli spadki napięcia będą zbyt duże to delikatnie zwiększę napięcia, w takich granicach aby nie spalić bluetooth i microsd, które są w układzie. Napięcie na szczotkach będzie wynosiło 24V.