Wpis z mikrobloga

#ukraina #ukrainainfo

22:40 - Płyną sprzeczne informacje z lotniska w Doniecku. Siły ukraińskie na lotnisku są prawdopodobnie odcięte (częściowo okrążone) od reszty armii i straciły co najmniej 1 zabitego i 10 rannych. Zdołały jednak utrzymać nowy terminal, aczkolwiek wg niektórych źródeł nadal trwają w nim walki i sytuacja ma być dynamiczna. Jedne źródła podają, że separatyści przejęli kontrolę nad ok. 1/3 jego powierzchni. Inne, że nad połową (tak mówił w rozmowie telefonicznej żołnierz z 80. Brygadą Aeromobilną). Batalion Dniepr-1 wysłał na pomoc obrońcom jeden z własnych pododdziałów.


via @Artur_Micek
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artur_Micek: Tymczasem znalazłem coś w/g mnie interesującego. to nie ten temat,wiem ale chyba ciekawe.Właściwie to wspólnie na pewnym fo to rozgryzaliśmy,film z wypadku tego autobusu spod Wołnowachy. Wyxszło nam,że wszyscy się mylą.Jedni celowo,drudzy dlatego,bo nie wiedzą i zgadują. Doszliśmy do wniosku,że to była kierunkowa mina przeciwpiechotna,jakich wiele zamontowano na poboczach dróg dojazdowych do blokpostów. Jak coś,to służę filmem i skreenami z pewnych fragmentów potwierdzających tę teorię.
  • Odpowiedz
@Artur_Micek: Widzę, że niezly szum informacyjny ;) najpierw była mowa o wysadzeniu piwnic, teraz jest mowa że separatyści te piwnice przejęli.

Chociaż do tych informacji podchodzę sceptycznie, bo jeżeli są w piwnicy i na parterze, to logiczne, że Ukraińcy nie mogą kontrolować górnych kondygnacji.
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: Właśnie w artykule co napisałem, ktoś mnie "#!$%@?ł" za to, że napisałem o BM-21. W sumie jak to pisałem nawet nie widziałem tego autobusu, a potem jakoś tak zostało (omg). W sumie krytyka zasłużona bo się myliłem (raczej myliłem) i nie poprawiłem (teraz już tak). To wygląda jak robota miny. Może nawet nie jednej, ale dwóch. Tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@gangsteris: No niekoniecznie. Tak już chyba kiedyś było.

Olewski:

To jest budynek drugiego terminala. W nim pierwsze i drugie piętro zajmują żołnierze ukraińscy, na trzecim i w piwnicy znajdują się separatyści. Rozumiesz, to jest jeden
  • Odpowiedz
@Artur_Micek: Raczej mina o kierunkowym działaniu MON-50,taką też niesie w ręku jeden z żołnierzy ukraińskich na filmie,a drugi trzyma śrubę do mocowania miny np do pnia,lub drzewa. na filmie widać kompletny brak efektów eksplozji pocisku z grada,to co usiłują wmówić autorzy filmu,to nonsens...tam nie ma nawet śladu eksplozji pocisku.Poza tym odłamki grada,czy jakiegokolwiek innego sieką równo na wszystkie strony,a przebijalność mają cholerną....z tej odległości nawet z BMP.czy BTR-a zostałyby strzępy...eksplodujący
zenon-gorecki-9 - @Artur_Micek: Raczej mina o kierunkowym działaniu MON-50,taką też n...

źródło: comment_jahdi1BIncWXK15pSFoGbvASRiokeo4B.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@deviator: To okrążenie jest dyskusyjne tj. z trzech stron są pozycje separatystów po ostatnich wydarzeniach. Ukraińcy teoretycznie mają wolną strefę od północy (a raczej północnego-wschodu), ale jest pod ogniem separatystów. Co tam wyjdzie może zostać odstrzelone przez czołgi lub artylerie. Teraz po walkach z ostatnich godzin, nie wiadomo, czy ich całkowicie nie otoczyli - na lotnisku, a dokładnie w terminalu bronią się 3 kompania z dodatkowym małym wsparciem. Przez grudzień
  • Odpowiedz
@Artur_Micek: Oczywiście,to jedna z hipotez,ale moim zdaniem najbardziej prawdopodobna. Poza tym,mogę mało wiedziec o samym pocisku grada,ale wiem,bo tym się parałem,jaki byłby efekt eksplozji na powierzchni nawet mocno zmarzniętej gleby...nawet 100 gram TNT wyrwało by niewielki...powiedzmy półmetrowej średnicy,ale wyraźny lej. A pocisk z grada to nie 100,czy 200 gramów...:) Mówiąc krótko: Ja tam nie widzę najmniejszego śladu eksplozji po uderzeniu pocisku,ale eksplozję dość wysoko nad gruntem.Gdzieś w powietrzu...brak leja w
  • Odpowiedz