Wpis z mikrobloga

Dobra whiskey/bourbon to taka, która nam smakuje. Blendy są robione po to żeby ich smak był delikatniejszy, zbilansowany, łatwiej się zaczyna przygodę z whiskey od blendów niż single malt/barrel, wiec to jest glupie #!$%@? podludzi, ze single malt>blend bez wzgledu na destylarnie. Polecam przewodnik Jima Murraya - whisky bible, można znaleźć w nim subiektywne oceny smakosza większości dostępnych na rynku alkoholi z tej rodziny. Zgadzam sie, ze czerwony JW jest nieznaczny i
  • Odpowiedz
@p3k1: każdy wie, że jak nie dasz przynajmniej 1000 dolarów za butelkę to nie ma nawet o czym gadać.

beka z podludzi, którzy myślą, że za 150-200 zł za butelkę napiją się dobrej whisky.
  • Odpowiedz
@kranu: Zarejestrowałem się tylko po to, żeby Ci odpisać. Produkcja miodu pitnego trudniejsza od whisky? Bez przesady. Jasne, że półtorak to nie jest prosta sprawa, ale ja od lat w warunkach domowych robię fajne trójniaki, jadąc na drożdżach winiarskich, nawet nie miodowych. Czy wyprodukujesz w domu przyzwoitą whisky?

A co do całej dyskusji, ludzie dzielą się tutaj na dwie grupy:

- koneserzy, którzy naczytali się milerpije.pl czy innego
  • Odpowiedz
@MarLez: Rewelacja. Kupowałem ostatnio kilka razy, były w Żabkach za 59zł, a w Realu za 45 nawet. Za to przedwczoraj widziałem go w Biedrze :) Wypatruję go za każdym razem, bo co nie kupię, to schodzi coś za szybko :D
  • Odpowiedz
@eiden7: Mi jakoś nie podszedł, bardziej Bowmore i tego typu klimaty.

Na dzisiejszy na wieczór np kupiłem sobie Grantsa 0,5l w Lidlu za 30zł. Tak samo jestem fanem lidlowego Margota 8yo za cztery dyszki.

Fani SM - możecie już atakować ;-)
  • Odpowiedz
@p3k1: A najbardziej mnie #!$%@?ą tacy znawcy, o 35-letnia podkreślam, TRZYDZIESTOLETNIA!!....

Idąc tym tropem powonniśmy jeść tylko specjalnie hodowane mięso za 300zł/kg a nie jakieś karkóweczki z krów mlecznych. A jak cie nie stać to #!$%@? płatki z mlekiem. Albo pić kawe z ekspresu za 20k. Muzyki słuchać ze stereo za milion, no bo beka z tych co słuchają z jakiejś wieży za 300zł, no tego słuchać się nie da.
  • Odpowiedz
@yakuza105: Hm, w swojej kolekcji mam Glenfarclas 30YO i jest naprawde rewelacyjnym trunkiem.

A Red Label z colą jest absolutnie nie do przełknięcia dla kogoś z wiedzą na temat whisky i wrażliwościa na smak.
  • Odpowiedz
@blubi_su: Rozumiem, że idąc z ekipą na domówkę kupujesz 0,7 z kolegą, ten proponując RL (którego również nie jestem fanem) spotyka się z Twoją odmową z powodu zbyt dużej wiedzy na temat whisky i wrażliwości na smak?
  • Odpowiedz