Wpis z mikrobloga

Hej Mirki

Chcę zrobić inteligentne oświetlanie schodów na czujnik ruchu na dole schodów i na górze schodów. Chodzi o to czy, z Arduino zrobię taki sterownik aby schody, zapalały się w opóźnieniu o "x" czasu, a po przekroczeniu drugiego czujnika ruchu gasły od dołu w takim samym odstępie czasowym. Ewentualnie, jeżeli nie przejdziemy przez drugi czujnik ruchu to same zaczną się gasić powiedzmy po minucie. Schodów mam do takiego oświetlenia. Chcę tutaj wykorzystać Ledy.

Możecie mi powiedzieć jeszcze co będzie mi do tego potrzebne, jakie komponenty? Czy Arduino się nada?

PS. Nie chcę kupić gotowego sterownika:)

#technologia #oswietlenie #innowacje #arduino
  • 20
  • Odpowiedz
@maniak324: Arduino starczy. Oprócz rzeczy, które pewnie masz w standardzie (bo pewnie samej płytki nie kupiłeś) potrzebną Ci będą wspomniane czujniki + troche kabli.
  • Odpowiedz
@maniak324: Jasne, że arduino się nada, myślę że nawet prościej byłoby to zrobić na ne555 ;) W każdym razie - jak chcesz taki efekt jak powyżej to podłączasz x przekaźników pod wyjścia cyfrowe i prosty program do uruchamiania ich, gdy załączy się czujnik zbliżeniowy czy cokolwiek.
  • Odpowiedz
@Analityk Może i racja tylko kupując kostkę NE555 muszę zaprojektować i zrobić własną płytkę na 17 wyjść plus dołączyć jakiś rejestr przesuwny ;/ co jest ciężką sprawą gdyż, nigdy nie bawiłem się w projektowanie płytek. Chyba, że znasz jakiś alternatywny sposób ?
  • Odpowiedz
Jak listwa to zdecydowanie nie bawiłbym się w przekaźniki tylko w adresowalną listwe na WS2801 od chińczyka (około 50$/5m - ostatnio brałem od Hello fish na ali). Zamiast 17 punktów będziesz miał 160 (na 5m). Do tego jakiś zasilacz 5v 3A i przetwornica 5-9V.

@Analityk:

Szybkość zapalania/gaszenia na całej długości może być ustalana w oparciu o prędkość pieszego odczytaną z dwóch czujników.
  • Odpowiedz