Wpis z mikrobloga

@seba377: Jeśli mają to być lekkie, otwarte słuchawki do odtwarzacza przenośnego to: Koss porta pro. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, wieczysta gwarancja - a design - kwestia gustu. Mi się podoba.
  • Odpowiedz
@cebulak_pl: Słuchawki wokółuszne też mogą być otwarte np. DT 990 PRO. Ten parametr odnosi się do stopnia izolacji dźwięku od otoczenia, nie tego jak przylegają. Te Kossy mają konstrukcję nauszną więc siłą rzeczy są otwarte bo nie zakrywają całego ucha jak wokółuszne.
  • Odpowiedz
@konto_urojone: Inaczej, nazwy w jeżyku polskim są mało precyzyjne. Pod względem konstrukcji możesz sobie podzielić na trzy popularne typy tak jak producenci - douszne, nauszne i wokółuszne, odnosi się to do tego w jaki sposób słuchawki przylegają do ucha. Otwartość i zamkniętość to po angielsku open-back i closed-back, po polsku nie jest to sprecyzowane ale po angielsku od razu staje się oczywiste że chodzi o zewnętrzną stronę słuchawek.

Otwarte to
  • Odpowiedz
@konto_urojone: W sumie masz rację do czepiania się, jak teraz patrzę to ułożyłem zdanie z tym Kossem w taki sposób jakby wszystkie nauszne były automatycznie otwarte i przez to wyszło zupełnie inaczej, chyba już zmęczony jestem. :)
  • Odpowiedz
@djbartek: mam superluxy hd681 i jest straszny problem z jackiem, na początku tylko się wyginał bardzo, a teraz nie da się go odgiąć na normalną pozycję i miedziucha nie styka i czasem jedna słuchawka gra :( 8/10
  • Odpowiedz
@djbartek: wiem, wystarczy jacka przylutować nowego, jednakże warto podkreślić jakie problemy wynikają z użytkowania. Jeszcze ten pas, który opiera się na głowie zaczął mi trochę pękać tzn brzegi mają takie minimalne wcięcia jakby zrobione nożem czy coś w ten deseń.
  • Odpowiedz