Wpis z mikrobloga

Jest sprawa, z racji tego, że dokupuję SSD do PCta to pomyślałem, że przy okazji rozkręcę go, nałożę nową pastę, przeczyszczę po tych dwóch latach używania i chciałbym dorzucić do obudowy 3/4 wentylatory (denerwuje mnie kurz, który się zbiera na górze i przodzie tam gdzie nie ma wiatraków) i potrzebuję pomocy w ogarnięciu tego.

Mój konfig:

Płyta głowna: ASRock P67 PRO3 (B3)

Procek: Intel Core i5-2550K

Chłodzenie procka: Thermalright Macho 120 HR-02

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX670 2048MB OC

Zasilacz: XFX Pro Series 550W

Obudowa: Fractal Design Arc Midi

Jak na załączonym obrazku widać, posiadam standardowe chłodzenie dodawane razem z obudową + chłodzenie procka, chcę dodać 3x 140 (pomarańczowe strzałki) + ewentualnie jeszcze jeden na dole koło zasilacza. Zdecydowałem się użyć wentylatorów firmy SilentiumPC i zastanawiam się czy wybrać cichsze ale mniej wydajne Zephyry czy może głośniejsze i bardziej wydajne Mistrale czy może wybrać trzecią opcję i użyć obydwu zależnie od umiejscowienia? I teraz tak, żeby ogarnąć wszystkie kable wystarczy, że kupię taki connector czy lepiej jakoś inaczej to ogarnąć? W przyszłości może pomyślę o jakimś regulatorze obrotów np. takim

TL;DR

- jak zamontować dodatkowe wentylatory (wdmuchiwanie/wydmuchiwanie powietrza)

- jakie wentylatory zamontować, w których miejsach

- jak ogarnąć kable żeby to wszystko działało

Legenda obrazka:

- zielony- wentylatory, które już są

- pomarańczowy - wentylatory, które planuję zamontować

#pcmasterrace #komputery #pc #programo( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz MiszczJoda - Jest sprawa, z racji tego, że dokupuję SSD do PCta to pomyślałem, że prz...
źródło: comment_WfDKszoBLDFR24b7dPdd4YYIj5Cf0fxe.jpg
  • 19
@SamiecAlfa: Nie chodzi o kurz, który jest w komputerze, tylko o ten, który osadza się na filtrach przeciwpyłkowych (tylko w miejscach gdzie nie mam wentylatorów, ciężko to posprzątać, odkurzacz jest chwilowym rozwiązaniem bo działa tylko na dzień/dwa).
@AmonGoeth: @TomdeX: Nie chodzi o kurz, który jest w komputerze, tylko o ten, który osadza się na filtrach przeciwpyłkowych (tylko w miejscach gdzie nie mam wentylatorów, ciężko to posprzątać, odkurzacz jest chwilowym rozwiązaniem bo działa tylko na dzień/dwa).
@MiszczJoda: Z racji że masz już zestaw coolery, które chłodzą komputer w dostateczny sposób proponuje te mniej wydajne. U góry o ile musisz to daj wiatrak, który powietrze #!$%@?. To że komputer się kurzy to normalne no i raz na rok (raz na pół roku jest optymalnie) trzeba go przeczyścić, wymienić pastę. Jeżeli kurzy się nadmiernie to polecam wymianę filtrów (http://www.angela.pl/k507,wentylatory-filtry-i-grille,,168,demciflex.html)
@MiszczJoda:

@MiszczJoda: Skąd pomysł, że jak zamontujesz wentylatory to nie będzie kurzu?


Dokładnie. Powiedział bym, że z wentylatorami może być go jeszcze więcej. Jeśli nie chcesz mieć kurzu to po pierwsze musisz mieć szczelną obudowę z filtrami. Dwa, bezpyłowe środowisko pracy.

Jeśli już faktycznie chcesz dołożyć wenty do tego zestawu to daj jeden dolotowy i jeden wylotowy i starczy. Tylko pomierz jakie masz rozmiary i jakie/ile wejść na płycie głównej.
@MiszczJoda: tak, 140 będą Idealne... Ja w swoim montuje 1x 200mm czekam na przesyłkę, jak dojedzie (jutro prawdopodobnie) to mogę ci odsprzedać jednego Corsaira 140QE Nówkę.

Jestem w trakcie budowy kompa i powoli kolekcjonuje czesci. To fabrycznie zamontowana 140 w obudowie Corsair, chyba ze bedziesz chcial wszystkie takie same z jakimś tam akcentem montować.

Ale ciezko sie ze mną nie zgodzić że duże wolnoobrotówki są najlepsze do przewiewu. Mają najwieksze ciśnienie
@AmonGoeth: Tylko jak je zamontować? Cała góra i tył #!$%@?ą, a tylko przód #!$%@?? Może w takim przypadku na przód dać Mistrala, a na górę Zephyry? No i jak z kablami? Ten connector wystarczy? Wtedy tylko 1 molex zajmę.
@AmonGoeth: Coś w stylu TEGO co linkowałem wyżej? A jak z tym wiatrakiem na dole koło zasilacza? Darować go sobie?

Czyli aktualnie plan jest taki:

- 1x 140 mm Mistral na przód

- 2x 140 mm Zephyr na górę

- ?? Zephyr na dół #!$%@?ący powietrze do obudowy ??