Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktos karte GTX 970 i ma/mial z nia jakies problemy? ostatnio zlozylem komputer z R9 280x i po kilku dniach chyba karta sie posypala bo co chwile wyskakiwał blad ze sterownik zostal zatrzymany i odzyskal sprawnosc, wiec stwierdzilem ze wymienie karte na GTX 970 + zasilacz nieco mocniejszy z thermaltake se 530 na 630, boje się ze dalej moze byc to samo, karta przyjdzie do mnie dpiero w czwartek.

#pcmasterrace #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
@vdr: jestem czlowiekiem - obsrajdupą - sram żarem zawsze. poprostu boje się bo wpakowałem w ten sprzet mnostwo kasy, odkladanej od 5 lat :D
  • Odpowiedz
@xolur: Wlasnie cholera wie co to było - wsadzilem karte do komputera kolegi i gralo, jego karte do siebie i tez grało, natomiast znalazlem na internecie identyczny problem jak moj - tez koles zamienil sie kartami i wszystko gralo - ale wymienil karte i problem... ustał wiec problem był prawdopodobnie w karcie. Zreszta na poczatku jak dostalem komputer bylo wszystko ok a pozniej juz nawet nie moglem przegladac internetu.

Piszczące cewki
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Chodziło mi raczej o podobną sytuację ze sterownikami po przesiadce na GTXa. Problemy ze sterownikami to domena czerwonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fiodooor: R9 280X dość często są "wadliwe". Ja tylko raz miałem takie coś ze sterownikiem, ale winą są niskie napięcia w 2D (karta pracuje lekko niestabilnie) ustawione przez producentów tej podkręconej wersji. Choć może to być wina sterowników AMD, bo na nie też sporo osób narzeka (różnego rodzaju dziwaczne artefakty w grach). Z GTX 970 jest z kolei tak, że ludzie narzekają na piszczące cewki, co jest równie częste.

Zasilacz chyba
  • Odpowiedz
@MerytorycznieNiepoprawny: Tak, mozliwe ze to byly niskie napiecia w 2d, ale ja laik - nie umialem tego ogarnac, wiec zadzwonilem do serwisu i powiedzieli ze karta jest #!$%@? i wymienia od reki na nowa, ale czytalem w internecie ze sa wlasnie czesto wadliwe, dlatego doplacilem do gtxa 970, piszcząca cewka niczym chyba nie przeszkadza, oprocz piszczenia?:D mysle że bede w stanie ją zagluszyc, szczegolnie w akademiku.;)
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Wystarczyło ściągnąć MSI Afterburnera i podwyższyć napięcia, nawet gdzieś ktoś na necie zamieścił szablon z gotowymi ustawieniami. Co do GTX 970, to MSI ma półpasywne chłodzenie, więc w spoczynku, przy wyłączonych wentylatorach nic nie będzie piszczeć, ale podobno to nie jest jakieś uciążliwe, szczególnie jeśli ma się dobrą, wyciszoną obudowę.
  • Odpowiedz