Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@sugas: Interesujesz się okresem z którego ten język pochodzi czy ze zwykłej ciekawości chciałaś się sprawdzić? W sumie to mnie już po krótkim zapoznaniu się z tematem na wiki od razu zniechęca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@GhostxT: studiuje historie i taki głupi pomysł wpadł mi na pierwszym semestrze jak miałam starożytny bliski wschód, na moje szczęście egzamin z tego skutecznie mnie wyleczył z tego pomysłu ;p
via Android
  • 0
@sugas: Ciekawie. Choć ja musze przyznać, że o ile lubię historię to za starożytnościa nigdy nie przepadałem. Możliwe ze w niewystarczająco ciekawy sposób w szkole mi go prezentowali, ale mimo wszystko coś o tej 1:48 sprawia że akurat języka sumeryjskiego mi się zachciało. No cóż rzeczywistość szybko weryfikuje czy naprawdę czegoś chcemy :D
@GhostxT: jeszcze grecja i rzym jest spoko, dobrze wchodzi i coś kojarzysz z ogólniaka. Z bliskim wschodem jest o tyle gorzej, że w szkole uczą tylko, że byli kiedyś sumerowie i Egipcjanie no i hieroglify były a na studiach okazuje się, że to wcale takie proste nie było ;p A co do języków to zobacz to(jeśli jeszcze nie widziałeś bo było na wykopie) http://www.youtube.com/watch?v=ENiNRZ7Hldk nie dość, że sumeryjski to jeszcze akadyjski
via Android
  • 1
@sugas: Tak widziałem to nie tak dawno na głównej. Przyznam, że dość ciekawie się tego słuchało, ale gdy uświadomię sobie właśnie jak rozbudowany jest ten język i ze ma jakieś podziały to... głowa mała :D W sumie jeśli już mowa o szkołach to wcale nie mam żalu, że tak mało o tym się mówiło, bo moim zdaniem istnieje wiele ciekawych spraw bardziej nam bliższych. Interesująca wydaje się historia Słowian, a w
via Android
  • 1
@sugas: Sądzę że znajdzie się choć grupka ludzi na te ponad 7mld ludzi, którzy się poświęcą w imię nauki i coś tam będą tłumaczyć (:

Póki co to ja widzę że będą mi się śniły dziś piramidy i początki ludzkości, bo się zaczytałem aż do znudzenia hah. Ale no niech i tak będzie, więęc dobranoc :)