Wpis z mikrobloga

#knp #korwin

Ok, muszę to napisać bo troszkę się wkurzam. Wielka nabitka, że KNP lamusy ledwo 4 procenty z hakiem, co to jest pff Korwin krul ciota. Otóż kurde nie.

W wyborach do UE KNP dostało 505 tysięcy głosów, teraz 591 tysięcy głosów. Jest progres. Do tego teraz nie głosowali ludzie na emigracji itd. + niektórym studentom się nie chciało wracać do rodzinnych miast/wsi a nie dopełnili papierków w urzędzie żeby głosować gdzieś indziej. Doliczając ich doszłoby no.. wiele głosów, liczyłbym ze 100 000 lub więcej.

Do tego też spójrzcie na to, że takie PSL, SLD, PO i PiS mają rozwijane od wielu wielu lat struktury lokalne w całej Polsce. KNP nie ma praktycznie żadnych i nie ma co ukrywać, że jest inaczej. Przykład mojego Włocławka - włocławskie KNP nie ma nic wspólnego z prawicą, w zarządzie siedzi były typek z Twojego Ruchu, który jarał się akcją wolnych konopii itd.

W wielu miastach, miasteczkach jest tak samo - albo brak struktur, albo obecność takich wcale niegotowych do działania lokalnego. Zero pomysłów, same idee ogólnopolskie bez znaczenia dla pojedynczych miast, a każde ma inne potrzeby i wymaga różnych planów rozwoju i zagospodarowania.

Tak więc nie, to nie są przegrane wybory patrząc czysto statystykami, liczbami, cyferkami. Ja wiem, że Korwin tam polował na ileś procent i w ogóle - ale on często jest przesadzony i jako wyborca KNP potrafię dojrzeć błędy w jego wielu pomysłach i decyzjach.

Wybory parlamentarne pokażą jak całość się potoczy. Albo przebiją te 10 procent albo mogą sobie odpuścić dalsze wojowanie z szabelkami. A tych kuców u Kuźniara to nawet nie mam ochoty komentować, bo mnie #!$%@? krew zalewa.

Pozdrawiam.
  • 31
  • Odpowiedz
Do tego teraz nie głosowali ludzie na emigracji itd. + niektórym studentom się nie chciało wracać do rodzinnych miast/wsi a nie dopełnili papierków w urzędzie żeby głosować gdzieś indziej. Doliczając ich doszłoby no.. wiele głosów, liczyłbym ze 100 000 lub więcej.


@Tfor: Może lepiej policz, że to z 200-300 tys. albo i więcej, będzie fajniej.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Przecież wyborcy nie stoją w miejscu, wtedy z emigracją było 505 tysięcy, teraz bez niej 591. Z nią by szło dobić do 700 tysięcy albo i lepiej. Oczywiście o ile KNP się znowu nie #!$%@? bo ktoś palnie głupotę.
  • Odpowiedz
@ripp1337: A może lepiej je wyciągać, jakiś problem. Z emigracją i słoikami byłoby dodatkowe 100 tysięcy głosów. Zresztą to tylko internet, na #!$%@? się spinasz.
  • Odpowiedz
@Tfor: No ale frekwencja jest zdecydowanie wyższa. W maju ludziom się chciało wracać do domu a teraz nie? Moim zdaniem KNP miało zdecydowanie mniej głośna kampanie niż do europarlamentu. Wtedy była taka euforia że w końcu się uda. Teraz troszkę za dużo wojenek niż działania ;)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: To też, ale odczuli brak emigracji ładnie. No i nie mieli przygotowania do samorządowych, to raczej każdy wiedział. Bo kto liczył na sukces Dziambora czy Wiplera, no proszę Was.

Oni jeszcze przez lata nie osiągną sukcesu w samorządowych, bo nie mają żadnych struktur gotowych zawalczyć o coś. Oni to jedynie mogą w parlamentarnych coś ugrać. Nie ma co się oszukiwać, albo za rok albo wcale.
  • Odpowiedz
@Tfor: Raczej mam lekki ubaw z "analizy" wyników wyborczych opartej o fantazję i strzelanie liczbami nie wiadomo skąd wziętymi.

KNP uzyskało gówniany wynik, co biorąc pod uwagę, że jest to małe, młode i skrajne ugrupowanie, a wybory samorządowe rządzą się zupełnie innymi prawami niż parlamentarne, nikogo nie powinno dziwić.
  • Odpowiedz
@ripp1337: I mnie nie dziwi, lol. Dwa, że wzięte stąd, że można sobie sprawdzić jak KNP radzi sobie w takim UK, ile osób stamtąd deklarowało się głosować w sondażach czy też można sprawdzić po głosach [albo coś biadolę albo ktoś z KNP o tym pisał, że jakoś to jest podane].
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: W maju było ok. 2 miesiące na wzięcie w rodzinnym mieście papierka, co jest najwygodniejsze. Teraz trzeba było iść się dopisać w urzędzie do rejestru wyborców, w niektórych miastach wręcz trzeba przedstawiać dowody, że się jest mieszkańcem, żeby to zrobić. Ja z tego powodu m.in. nie głosowałem, a w maju tak.
  • Odpowiedz
@ripp1337: fakt, te 100k+ to sobie wymyslil. Nie wiem o jakie inne liczby z dupy Ci chodzi, ale mysle, ze chodzi Ci tylko o to, zeby cos napisac ^_^ po Twoich wypowiedziach zawierajacych tyle nienawisci podejrzewam, ze sam jestes ze skraju mlody komunisto, lub Twoja rodzina siedzi w jakiejs frakcji politycznej, badz czerpie korzysci dzieki nim. Nie jestem w stanie zrozumiec obecnej polityki rzadu, ani zadnego przez ostatnie 20 lat,
  • Odpowiedz
@ripp1337: mimo wszystko udzielasz sie tu i wyrazasz swoje opinie, zgodnie z wlasnymi przekonaniami. Czy jest jakis inny cel takiego dzialania nizeli przekonanie czytajacych (jak ich nazywasz: randomowych wykopkow") do swojej racji? No chyba, ze specjalista zlecil Ci taka forme samooczyszczenia wewnetrznego w zwiazku z zaburzeniami kognitywnymi.
  • Odpowiedz
zapewne... czy jeszcze jakoa moge poprawic Ci humor? W zyciu staram sie byc wyrozumialy dla innych, gdyz wiem, ze nie wszyscy w rownym stopniu obdazeni zostali przez boga inteligencja i cala gama innych cech ludzkich. Grunt to empatia, ale jak mowilem wczesniej nie mam zrozumienia dla ludzi, ktorzy szkodza spolecznosci celem bogacenia sie.
  • Odpowiedz