Wpis z mikrobloga

Przemyślenia dotyczące wczorajszej akcji wykopowiczów.

Zacznijmy od tego, iż może to AMA od samego początku wydawało się nie trafionym pomysłem to to w jaki sposób zachowała się społeczność jest po prostu wieśniackie.

Nasraliście tam gdzie jecie, serwis utrzymuje się z reklam, dzięki temu nie musimy wykupywać jakiś abonamentów premium, żeby móc z niego korzystać ale widać, że bardzo wam zależy na wprowadzeniu czegoś takiego. Jak się komuś nie podoba taka formuła funkcjonowania serwisu to niech #!$%@? na karaczana.

Koniec przemyśleń.
  • 51
@John112: "Wykop to serwis tworzony przez użytkowników. Każda informacja jest dodawana, oceniana i komentowana przez naszą społeczność. Dziel się, odkrywaj i wykopuj informacje ważne dla Ciebie! Ty decydujesz o tym co ma się znaleźć na stronie głównej!"

Tyle. Inicjatywa była dobra, ale nie "Voice of Poland" i nie z takimi moderatorami.
@Destr0: Nie o to chodzi. Każdy powinien ocenić to znalezisko wg siebie. A jak zdążyłeś zauważyć były wpisy, w który wołało się do masowego zakopywania. Głupie to najprościej mówiąc.

Można było do tego podejść na spokojnie, zakopać/wykopać. Jak do każdego innego znaleziska, a zrobiło się w tym momencie takie gówno, że jak rozejdzie się to po kościach to będzie cud.

I jak dobrze napisał @John112, było to co najmniej wieśniackie,
@John112: W sumie to nie wiem o co chodzi. AMA się nie udało czy coś ? Swoją drogą te programy muzyczne są do dupy wg mnie, ale nawet ich nie rozróżniam.. kojarzę Idola kiedyś i tego gościa takiego trochę starego żula który coś wygrał i teraz gra, ale zapomniałem jego ID.. w każdym razie w finale wgrał z tym gejem, Michałem Szpakiem.
@Krzysiek1203_88: No sorry odkąd wrzucili info że będzie ama z tym czymś to posypały się gromy. Ja napisałem na mikroblogu że zakopuje bo będą tylko odpowiadali na wygodne im pytania tak jak na fejsiku. @ostr obczajał facebooka i to oglądał więc wie. Przytaknęło mi masę osób. No i okazało się prawda odpowiadali tylko na pytania typu czy lubicie oliwki. Nie z tym na wykop.
@Krzysiek1203_88: Fakt, automatyczne zrzucenie z wykopaliska i urządzanie do tego specjalnych akcji było dziecinne, ale zostaliśmy zrównani do poziomu dna już na wstępie. Jakby to nie zostało zakopane od razu, to ludzie i tak zauważyliby, że odpowiedzi nie napływają i zakopaliby to. Wcześniej mówiłem o moderatorach VoP, bo to z nimi było to AMA. Wybacz, ale nie chcę czytać o tym, że lubią oliwki, widząc przy tym, że omijają poważne pytania.
@John112: wykop ma prawo chcieć zarobić więcej, a użytkownicy mają prawo mieć to w dupie.

Wykop jest uzależniony od użytkowników, tylko nie zdaje sobie chyba z tego sprawy.

Eksperyment myślowy - co by się stało, gdyby 90% użytkowników usunęło konto i nie wchodziło przez tydzień w ramach jakiejś akcji społecznościowej? Bo wg mnie wykop straciłby sporo kasy.

A co wykop może zrobić użytkownikom - najwyżej zbanować.

Więc niech ci u steru
@John112: Nie podoba mi się traktowanie użytkowników wykopu na równo z tymi którzy piszą na facebooku takich programów jak wczoraj. Mam prawo to wyrazić. Taka idea tego portalu że społeczność decyduje. Nie oszukujmy się nikt nie ogląda tutaj takich programów, mało tego większość jest cięta że kupa publicznej kasy idzie na takie coś.
@TellMeMore: Mi całe to AMA VoP też nie pasowało, ale to jest moje zdanie i każdy z nas powinien ja dla siebie zatrzymać. Program kojarzę jedynie z nazwy, nic więcej.

Zmierzam do tego, że powstało jakieś tam AMA, czegoś tam. Jak już napisałem, trzeba było podejść do tego na spokojnie. Zrobić co zrobić i tyle. Nie wnikam co było w komentarzach, bo mnie to mało co interesuje. Zakopane, spadło, koniec pieśni.
@John112: Johnny nie wiem o co cały spór. Zakopałem bo mam swój jeden maleńki głos i już i z perspektywy czasu nie żałuję bo

a) oglądałem 30minut tego cyrku, piszczący prowadzący podnieca się nasza-klasa, fejsikiem, fanpage itd. , pokazuje palcem ekran laptopu i piszczy (laptop tyłem do kamery).....

b) zaczęli odpisywać po godzinie O.o , wrzucili w pierwszym komentarzu link do fejsika... a w drugim ,że lubią oliwki... i tak by
@John112: jeśli za coś nie płacisz, to nie jesteś klientem.

To użytkownicy są towarem sprzedawanym przez wykop reklamodawcom. I nie ma w tym nic złego, tylko trzeba sobie z tego zdawać sprawę, i nie sprzedawać się zbyt tanie - użytkownicy zgadzają się być towarem w zamian za możliwość wygodnej wymiany informacji. Kiedy wykop się z tego nie wywiązuje - można go olać. Niech szuka innych jeleni.

Podobnie jest z resztą z