Wpis z mikrobloga

#excel #januszeinformatyki Nie jestem jakimśtam ekspertem excela, ale czasem coś lubię podłubać a i w robocie bywa że coś potrzeba koleżankom z biura. Taka mała namiastka kreatywności kiedy mam za dużo czasu i trzeba go trochę ubić. Ostatnimi czasy jak co roku kiedy zbliża się koniec roku, dziewczyny męczą mnie o przerobienie jednego, drugiego trzeciego dokumentu zawierającego jakieś forecasty, plany urlopów czy inne sprawy. Generalnie kalendarze. No i zazwyczaj to parę kliknięć, ale tym razem postanowiłem że zrobię full automat. Ten konkretny kalendarz nic nie robi oprócz formatowania kolejnych dni roku wg. tygodni. Wystarczy zmienić rok w pierwszej komórce, reszta przelicza się sama. Nic odkrywczego ale gdyby ktoś potrzebował podobnej funkcjonalności, to służę pomocą.
b.....q - #excel #januszeinformatyki Nie jestem jakimśtam ekspertem excela, ale czase...

źródło: comment_EppmdRMW9YugC3heoTaAUeFCv8mM8QgU.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mroz3: mówisz i masz. Tylko żeby nie było śmichów chichów jak jakiegoś babola jebłem :)

https://www.dropbox.com/s/rnghqvy2ge9gtnj/KALENDARZ%20FORMAT%20DNI%20TYGODNIA.xlsx?dl=0

generalnie całość kolorowana jest formatowaniem warunkowym przy wykorzystaniu formuły

=WEEKDAY(A3;2)=x (x = 6 to sobota, x = 7 niedziela)

kolorowaniem zalatwone jest tez ukrywanie dni w miesiacach gdzie < 31 dni

reszta to powiekszanie daty z komorki a2 o jeden miesiac w poziomie i o jeden dzien w pionie. komorka a2 to data generowana przez
  • Odpowiedz