Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ryczek:

Coraz więcej wskazuje na to, że ceną za odmowę współudziału Rosji i Damaszku w odbijaniu Rakki jest ciche ultimatum odnośnie Efrin - albo przywrócona zostanie tam po 5 latach władza Assada albo to Turcja bezkarnie zajmie ten obszar.

Pytanie co Assad ma do zaoferowania? Jakby nie patrzeć jemu również jest nie na rękę poszerzenie tureckich wpływów - szybciej porozumie się z Kurdami niż rebeliantami. Z kurdyjskiej za to strony jest oczywiste,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na 2 sprawy:
1. Protektorat USA. Amerykanie nie mają sprecyzowanych planów wobec Kurdów. Co prawda zakładają tam bazy wojskowe, budują lotniska, ale to jest wszystko tworzone doraźnie, bo potrzebne jest to do odstraszenia Turków lub do wsparcia operacji pod Rakką. Czy ktoś jednak w Pentagonie wie co będzie z Kurdami za 5-10 lat? Nie. Amerykanie są w Syrii, ale ich obecnym celem jest zniszczenie
  • Odpowiedz
@JanLaguna: to akurat oczywiste, że Amerykanie nie tyle wspierają Kurdów, co ich rękoma walczą z ISIS. Chyba najlepszym tego dowodem jest zatrzymanie pochodu ku Efrin i rozpoczęcie Gniewu Eufratu, gdzie połączenie kantonów było dla YPG priorytetem.
Poza tym współpraca Kurdów i USA ma podłoże jedynie militarne, politycznego (tak ważnego przy dążeniach do autonomii) brak, albo jest znikome.
Może mam błędne wrażenie, ale w wypowiedziach najważniejszych oficjeli amerykańskich nacisk kładziony jest na ISIS,
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BojWhucie:
1. To był najnowocześniejszy okręt w tym okresie
2. Złamał rozkazy i wpłyną w strefę dla niego zakazaną
3. Nie kontaktowano się z samolotem na częstotliwościach cywilnych
4. Pomimo wznoszenia się zakomunikowano że samolot zniża lot
5. Samolot miał system radiolokacji i wysyłał kod cywilnej maszyny
6. F-14 stacjonowały na lotnisku, nie latały w tym dniu
  • Odpowiedz
@Ninik: Jeżeli to jest ta sprawa, o której myślę:

Operatorzy radaru mieli możliwość identyfikowania samolotów poprzez naprowadzenie znacznika, który wybierał samolot dla którego dane były pokazywane. Znacznik ten nie podąża za wskazanym samolotem, tylko przez cały czas pozostaje w stałej pozycji względem okrętu. W czasie między sprawdzeniami okręt przesunął się na tyle, że znacznik zaczął wskazywać faktyczne F14 parkujące na lotnisku w pobliżu wybrzeża. Operatorzy zapomnieli, że za każdym razem
  • Odpowiedz
@Kellyxx: Tyle są warte te ich ideologie, hurr durr tradycja bardzo ważna, allah najwyższy, ale jak ktoś ma u----ć mi łeb i wrzucić do śmietnika to się gole i s--------m, nie szanuję xD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaltar: Mapa chyba zakłamuje sytuacje w rejonie granicy Iracko-Syryjskiej - pojawiały się relacje o spotkaniu sił obu stron, a na mapie cała granica po stronie irackiej jest pod kontrolą ISIS.
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że mają tendencje do sporej ostrożności w aktualizacji mapy. Nawet jak pojawiają się doniesienie to czekają na kilka źródeł lub podają informacje z opóźnieniem.


@zaltar: chyba, że mowa o zdobyczach rebeliantów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
http://sn4hr.org/blog/2017/06/30/43323/
Pewnie zaraz "assadowcy" podniosą larum że hurr durr źródło nie takie. Ale nawet jeśli liczby są zawyżone, to co próbował zrobić ostatnio @JanLaguna (jeśli to nie ty, to sorki) , tj. postawienie znaku równości między Kurdami, a SAA, jest co najmniej śmieszne.
#syria #bliskiwschod
nom_om - http://sn4hr.org/blog/2017/06/30/43323/
Pewnie zaraz "assadowcy" podniosą l...

źródło: comment_I3jdpN7FSzVsgHpDO74HiGFNGOECnMUY.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie arabska wiosna nie wyszła krajom, w których była przeprowadzona, na dobre. Jednak w Tunezji, gdzie w zasadzie wszystko się zaczęło chyba nie wyszło to aż tak źle. Ma ktoś może jakieś ciekawe opracowania w j. polskim/angielskim, opisujące sytuacje Tunezji po?
#bliskiwschod #tunezja i trochę #syria bo zazwyczaj mireczki dobre mordy, ogarniają temat bliskiego wschodu hehe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hezbollah we współpracy z Armią Libanu wkroczył do obozu dla uchodźców w Libańskim mieście Arsal we wschodnim Libanie. Teren ten jest pod okupacją HTS oraz ISIS. Wybuchły poważne starcia w których obrażenia poniosło 30 żołnierzy Armii Libanu oraz Hezbollahu i Syryjskich żołnierzy oraz zginęło 10 terrorystów. Aresztowano też 300 żołnierzy HTS , ISIS oraz Al-Qaidy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link:https://www.almasdarnews.com/article/300-al-qaeda-isis-members-arrested-lebanese-army-cracks-refugee-camps/

#syria #liban #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RuskiAgent1917: Jaki Hezbollah? Mireczku przesadziłeś z sarinem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw. @scarface1911 pamiętamy o Tobie. To pewnie efekt tego, że ogłosili wyniki matur. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łap cytat:

Thus far, the Shia-led Hezbollah has largely refrained from involvement to deter sectarian tensions in the predominately Sunni border area.
  • Odpowiedz