Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko142
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mnemonick
mnemonick

mnemonick

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 511
  • Znaleziska 311
  • Mikroblog 200
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 6
  • Dodane (98)
  • Komentowane (92)
  • Plusowane (10)
mnemonick
mnemonick
mnemonick 05.07.2015, 15:10:41
  • 5
#civ42ai

1. Afganistan przejmuje 4 mogolskie miasta: Tbilisi, Darchan, Tebriz i Kobdo. Wyraźnie widać przewagę technologiczną afganów, którzy bez większych problemów zdobywają kolejne miasta.
2. Australia zdobywa już trzecie i ostatnie chińskie miasto na własnej wyspie.
3. To co zyskała Australia na własnym kontynencie, straciła w Afryce. Egipt przejmuje i podpala miasto Banteay Kdei leżące na Madagaskarze. Na trzecim screenie ranking siły wojskowej.

W
mnemonick - #civ42ai

1. Afganistan przejmuje 4 mogolskie miasta: Tbilisi, Darchan,...

źródło: comment_zm7VcaVvmnFqxAibhC8T583AZxE3LjrS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 05.07.2015, 13:58:46
  • 4
#civ42ai

1. Hawaje przejmują mongolskie miasto Batshireet.
2. Na Sri Lance powstaje afgańskie miasto o wyjątkowo trudnej do wymówienia nazwie :)
3. Egipt podpala kolejne australijskie miasto Vimayapura. W prawym górnym rogu widać australijską kolonię na Madagaskarze (Banteay Kdei). Miastu udało się na razie odeprzeć napór Egipcjan.
mnemonick - #civ42ai

1. Hawaje przejmują mongolskie miasto Batshireet.
2. Na Sri ...

źródło: comment_0RKvZYRrOfPRSQXFosXC5OZSzATlGKLG.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d.....4
d.....4
konto usunięte 05.07.2015, 14:07:02
  • 0
@mnemonick: co to za szare pola na pierwszym screenie po lewej?
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
05.07.2015, 14:09:36
  • 1
@dragon240994: Grafika się niezrenderowała, za wcześnie zrobiłem screen. Przy tak dużej mapie każdy przeskok na inny teren skutkuje 2sekundowym oczekiwaniem na obraz.
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 03.07.2015, 21:34:29
  • 3
#civ42ai

1. Egipt wypowiada wojnę Australii i zaczyna oczyszczanie Afryki z australijskich kolonii. Na początek zdobywają i podpalają miasto Darwin.
2. Afganistan zdobywa kolejne dwa mongolskie miasta (Almarikh i Otrar).
3. Jugosławia wchodzi w epokę atomu. W arabskim mieście Sparta dostrzegłem atomówkę. Wojna między Arabią a Jugosławią trwa już od niepamiętnych czasów, jednak bez żadnych konsekwencji. Jugosławia jak dotąd dzielnie broni Europę przed najazdem arabów. W samej Europie od dłuższego
mnemonick - #civ42ai

1. Egipt wypowiada wojnę Australii i zaczyna oczyszczanie Afr...

źródło: comment_v7k7XubhSfRborUpx1EDWChfYZ4Z9CM2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 03.07.2015, 19:43:04
  • 3
#civ42ai

1. Kolonia egipska na północy USA składa się już z 3 miast. Egipcjanie mają też 2 miasta a Ameryce Południowej i jak na razie są jedynym państwem w którym wypatrzyłem atomówki.
2. Australia mozolnie odzyskuje tereny swojej własnej wyspy i przejmuje kolejne chińskie miasto Suzhou.
3. Wybucha wojna Mongolia-Afganistan. Afganistan przejmuje dwa mało znaczące mongolskie miasta.
mnemonick - #civ42ai

1. Kolonia egipska na północy USA składa się już z 3 miast. E...

źródło: comment_iX3pYMdxNPIp7ke71tS1DVhupTXSKoL7.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Refusek
Refusek
03.07.2015, 19:57:21 via Android
  • 0
@mnemonick: ameryka moze sie wkurzyc
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 03.07.2015, 17:36:19
  • 4
#civ42ai

1. Indonezja traci stolicę (Dżakarta przechodzi w ręce Chin) i zostaje z jednym miastem w zachodniej Australii. Podpisano rozejm.
2. Klasyfikacja pod względem posiadanych technologii.
3. ZSRR ponownie próbuje zasiedlić Alaskę. Powstaje Sevastopol. Do Azji docierają z kolei Inkowie. Na samej górze trzeciego screena można zauważyć moją jedyną jednostkę w grze - Atomową łódź podwodną Zulusów, która ukrywa się przed całym światem.
mnemonick - #civ42ai

1. Indonezja traci stolicę (Dżakarta przechodzi w ręce Chin) ...

źródło: comment_tD24JqDHRUXKR5lCy32k1rq67696GRJB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 03.07.2015, 16:25:39
  • 3
#civ42ai

1. Zajęto nowe wyspy na Pacyfiku. Swoje kolonie założyły USA, Chiny i Afganistan.
2. Australia zdobywa chińskie miasto Wuxi. Poniżej widać drugie miasto Indonezji, której stolica jest obecnie pod ostrzałem Chin.
3. Amerykanie dosyć szybko poradzili sobie z Państwem Piratów. Zdobyli wszystkie trzy miasta z czego oszczędzili tylko stolicę Port Royal. Reszta poszła z dymem.

Indie wchodzą w epokę atomu. Niepowodzeniem zakończyła się wycieczka Inkaskiej floty do Azji na
mnemonick - #civ42ai

1. Zajęto nowe wyspy na Pacyfiku. Swoje kolonie założyły USA,...

źródło: comment_vnrgQakY4RxsIh57VGX4tpVoP1xUQXm4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 02.07.2015, 22:00:28
  • 5
#oculusrift #horror
http://i.imgur.com/HzY8Jf1.gifv
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakopianczyk
Zakopianczyk
02.07.2015, 22:09:35
  • 1
@mnemonick: jest pełny zapis tego nagrania?
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
02.07.2015, 22:11:34
  • 1
@Zakopianczyk: tylko coś takiego znalazłem
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 02.07.2015, 21:15:13
  • 6
#civ42ai

1. W końcu zaczyna się coś dziać w wojnie Chińsko-Australijskiej. Chińczycy zdobywają i podpalają Canberrę.
2. Hawaje tracą miasto Hilo we wschodniej Azji na rzeczy Korei. Hawajczykom pozostają dwa początkowe miasta na Pacyfiku.
3. Wybucha wojna USA-Państwo Pirackie (Bukanierzy)
mnemonick - #civ42ai

1. W końcu zaczyna się coś dziać w wojnie Chińsko-Australijsk...

źródło: comment_5nn49K7biBSH6AbTbBXZ4QQWu6TPePVy.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Refusek
Refusek
02.07.2015, 21:52:29 via Android
  • 1
@mnemonick: przyblokowano ich we wczesniejszyn okresie, w dodatku brak mozliwosci rozwoju ze wzgledu na teren
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
02.07.2015, 21:56:09
  • 1
@Refusek: No właśnie się zastanawiam jak to by wyglądało jakby zamienić ich miejsce startowe z USA.
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 02.07.2015, 20:25:24
  • 4
Wkraczamy w rok 2100 #civ42ai

1. Indonezja traci miasto Makasar na rzecz Chin. Pozostają im dwa miasta. Stolica Dżakarta i jedno miasto kolonia na terenie zachodniej Australii. Równocześnie trwa wojna Chiny-Australia ale nie dzieje się nic wielkiego poza ostrzeliwaniem się na morzu i nieśmiałymi atakami na pojedyncze miasta.
2. Na Pacyfiku między wyspami Tonga a Rapa Nui powstaje amerykańskie miasto Santa Fe.
3. Drugie amerykańskie miasto powstaje w Ameryce południowej
mnemonick - Wkraczamy w rok 2100 #civ42ai

1. Indonezja traci miasto Makasar na rze...

źródło: comment_25OCYkbFhOKV6GiTXXG0psw6DiI25Aq8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 02.07.2015, 19:32:33
  • 2
#civ42ai

1. Brytowie zdobywają celtycki Dublin i podpisują rozejm. Na pierwszym screenie dorzuciłem ranking pod względem generowanej turystyki. Jak widać rządzą miasta chińskie i głównie azjatyckie.
2. Inkowie osiedlają się na niezaludnionym dotychczas terenie Nowej Zelandii.
3. Japonia traci ostatnie miasto Kagoshima na rzecz USA.

Arabia, Korea i Kambodża wchodzą w epokę informacji. Rozpoczyna się wojna Chiny-Indonezja.
mnemonick - #civ42ai

1. Brytowie zdobywają celtycki Dublin i podpisują rozejm. Na ...

źródło: comment_IPhAtNEHpxlGWYg268rYQBL6fLRtJZm6.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rolfik_r1
rolfik_r1
02.07.2015, 19:35:52 via iOS
  • 0
@mnemonick: hmm, to civ jest w naszym pięknym języku? Chyba #slowpoke bo z rok gram po angielsku :)
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 02.07.2015, 08:52:08
  • 8
Cykl technologicznego pesymizmu
#technologia
mnemonick - Cykl technologicznego pesymizmu
#technologia

źródło: comment_XFHtoPeAFjTWCFPBXzCR47Nrwigl38JV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 01.07.2015, 21:36:50
  • 5
#civ42ai

1. Egipt zajmuje ostatnie brazylijskie miasto Arequipa. Na południu można zauważyć amerykańską i chińską kolonię w Ameryce południowej.
2. Koreańczycy zdobywają i podpalają japońskie Kioto. Tym samym Japończykom zostaje ostatnie miasto zlokalizowane na południu USA. Niewiele później wybucha wojna USA-Japonia.
3. Odbyły się igrzyska olimpijskie :)
mnemonick - #civ42ai

1. Egipt zajmuje ostatnie brazylijskie miasto Arequipa. Na po...

źródło: comment_h3LWEKAeKgb1D5kEAGrvIdGvtcdNqLhX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 01.07.2015, 20:56:30
  • 5
#civ42ai

1. Inkowie błyskawicznie zdobywają dwa ostatnie chilijskie miasta i podpalają je. Kontrolują już zdecydowanie większą część kontynentu, a pewnie mieliby jeszcze więcej gdyby wszystkiego nie podpalali.
2. Wyniki projektu Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
3. Egipt zdobywa brazylijskie miasto Valdivia. Na trzecim screenie wrzuciłem ranking siły wojskowej. Jak widać bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce należy do Chin. Później mniej więcej na podobnym poziomie USA i Egipt. Mocna jest też Rosja, Afganistan, Arabia i Inkowie. Nieco gorzej
mnemonick - #civ42ai

1. Inkowie błyskawicznie zdobywają dwa ostatnie chilijskie mi...

źródło: comment_mHjvV5QICunMDNGpsQYmWXc7QhuKUA9u.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d.....4
d.....4
konto usunięte 01.07.2015, 21:16:29
  • 1
@mnemonick: czyli rozgrywka do pełnej dominacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
01.07.2015, 21:17:22
  • 1
@dragon240994: tak :)
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 01.07.2015, 20:27:32
  • 3
#civ42ai

1. USA zdobywa Alaskę i przejmuje sowieckie miasto Alma-Ata.
2. Norwegia zdobywa Leeds - miasto założone przez Wielką Brytanię na półwyspie skandynawskim.
3. Inkowie zdobywają Santiago de Chile oraz chilijską enklawę na terytorium Inków - Concepcion, którą podpalają (na screenie jeszcze przed przejęciem). Chile zostaje z dwoma miastami.

Chiny jako pierwsze wchodzą w ostatnią epokę informacji. Ponownie wybucha wojna Korea-Japonia.
mnemonick - #civ42ai

1. USA zdobywa Alaskę i przejmuje sowieckie miasto Alma-Ata.
...

źródło: comment_uNlyO6Zpm5VU8lCUi9HAyo21vyz5Xbcw.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
01.07.2015, 20:53:13
  • 0
@Refusek: Tak, tylko że po wejściu w odpowiednią epokę AI robić się bardziej pokojowa. Czasami mało się dzieje.
  • Odpowiedz
Refusek
Refusek
01.07.2015, 20:58:27 via Android
  • 0
@mnemonick: :/
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 29.06.2015, 20:48:47
  • 4
#civ42ai

1. Las Vegas i Albuquerque powstaje w amerykańskiej kolonii w Afryce.
2. Chińczycy zdobywają Adelaidę (Australia).
3. Inkowie atakują Chile i zdobywają miasto La Serena. W prawym górnym rogu screena widać także nowe amerykańskie miasto Phoenix. Nieco na południe powstaje chińskie miasto Yangjiang (nie widać na screenie).

Wybucha wojna USA - ZSRR. Amerykanie szturmują Alaskę. Na południu USA powstaje japońskie miasto Kagoshima.
mnemonick - #civ42ai 

1. Las Vegas i Albuquerque powstaje w amerykańskiej kolonii ...

źródło: comment_AHqwBeOYdPBdt6khjFrenePFhi1dkmie.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Refusek
Refusek
29.06.2015, 20:58:21 via Android
  • 1
@mnemonick: robi sie ciekawie
  • Odpowiedz
d.....4
d.....4
konto usunięte 29.06.2015, 21:08:13
  • 1
@mnemonick:

wojna USA - ZSRR


( ͡° ͜ʖ ͡°)
d.....4 - @mnemonick: 
 wojna USA - ZSRR

( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_gWDFOYBuckxDxZrkJLQotAB3iB7sJlsT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 29.06.2015, 16:45:22
  • 3
#civ42ai

1. Stalin zdobywa od francuzów Paryż i podpala Barcelonę. Następnie podpisuje rozejm. Na pierwszym screenie wkleiłem ranking państw z największą ilością cudów. Zdecydowanie prowadzi Afganistan. W sumie mają już 9 obiektów bo po zrobieniu screena zbudowali jeszcze Statuę Wolności.
2. W zamian za deklaracje pokoju Francuzi oddali sowietom Orlean i Tours leżące na faktycznym terenie Islandii i Wysp Owczych. Chwilę potem sowieci je podpalili. Francuzi zostają z jednym miastem
mnemonick - #civ42ai

1. Stalin zdobywa od francuzów Paryż i podpala Barcelonę. Nas...

źródło: comment_igFyzUBzFYSUf2imZS9PAMumifdBJY26.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jednobrewy
Jednobrewy
Jednobrewy
29.06.2015, 20:59:53
  • 0
@mnemonick: To jestem piętro niżej ze specyfikacją. Mógłbyś mi podesłać mody jakich używasz?
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick
Autor
29.06.2015, 21:17:43
  • 0
@Jednobrewy: http://www.wykop.pl/wpis/13300661/#comment-42286609
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 29.06.2015, 15:07:29
  • 5
#civ42ai

1. USA zdobywa ostatnie miasto Azteków - Teotihuacan.
2. Radość Brazyli nie trwa długo. Inkowie zajmują Rio de Janeiro.
3. Sowieci podpalają francuskie miasto Troyes.

Korea wchodzi w erę atomu. Chiny atakują Australię. Norwegowie wypowiadają wojnę Wielkiej Brytanii.
mnemonick - #civ42ai

1. USA zdobywa ostatnie miasto Azteków - Teotihuacan.
2. Rad...

źródło: comment_nfZB2hHC24aSVNnJP3PacqoxGYNG4Z61.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 27.06.2015, 21:39:05
  • 5
#civ42ai

1. Stalin atakuje Napoleona i zdobywa Wiedeń. Trwają naloty lotnicze na kolejne francuskie miasta.
2. W nieciekawej sytuacji znalazła się Brazylii. Z jednej strony ledwie odparli atak amerykanów na miasto Valdivia, z drugiej prowadzą potyczkę z potężnymi Inkami. Jednakże udało im się zdobyć miasto Arequipa (Inkowie).
3. Korea zdobywa i podpala miasto Mataveri (Japonia) po czym podpisują rozejm. Tymczasem koreańskie miasto Satsuma cudem uniknęło przejęcia przez Hawaje.
mnemonick - #civ42ai

1. Stalin atakuje Napoleona i zdobywa Wiedeń. Trwają naloty l...

źródło: comment_dheTjuqpPBIVrvnBaK90tz66iPl6Wufz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnemonick
mnemonick
mnemonick 27.06.2015, 20:31:56
  • 3
#civ42ai

1. Amerykanie coraz bliżej sowieckiej Alaski (powstaje Cleveland). Na zachodnim wybrzeżu powstaje australijskie miasto Gold Coast.
2. Inkowie dokańczają dzieła i zdobywają 2 ostatnie miasta Argentyny - Catamarca i Buenos Aires. Ze wszystkich 5 zrabowanych miast oszczędzili tylko stolicę. Resztę podpalono.
3. Amerykanie zakładają w Afryce Kansas City.
mnemonick - #civ42ai

1. Amerykanie coraz bliżej sowieckiej Alaski (powstaje Clevel...

źródło: comment_ResVEKHRJRWN62PHVKvMK693ea3oWiGa.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vuzix
vuzix
27.06.2015, 20:35:15
  • 1
@mnemonick: Ile masz godzin w Civ?
  • Odpowiedz
BornToFeel
BornToFeel
27.06.2015, 20:37:48
  • 1
@mnemonick: Fajna ta gra, bo myślałem, aby kupić Civ V albo te całe Beyond Earth? Czy to druga Europa Universalis (monotonne klepanie)?
  • Odpowiedz
mnemonick
mnemonick
mnemonick 27.06.2015, 19:45:13
  • 6
Jako że wszystkie kraje zostały pokrótce omówione możemy przejść do dalszej rozgrywki.
1. Inkowie zdobywają i podpalają miasta Cordoba, La Plata i La Rioja (Argentyna).
2. Koreańczycy zajmują Tokyo. Równolegle trwa wojna Korea-Hawaje.
3. Zaludniono zachodnią Australię. Powstają 3 miasta Chińskie i jedno Indonezyjskie.

Dodatkowo: Afganistan i Arabia wchodzą w epokę atomu.
mnemonick - Jako że wszystkie kraje zostały pokrótce omówione możemy przejść do dalsz...

źródło: comment_sgOQF2AyXUc2gjE1pkITodYzNkemyrsC.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....s
K.....s
konto usunięte 27.06.2015, 20:24:45
  • 1
Afganistan i Arabia wchodzą w epokę atomu.


@mnemonick: to reszta ma p--------e
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 2 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.04.2022

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 24.06.2015

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking