@dj_icek: Najlepiej podzielić literki na te które wyglądają jak u nas i tak samo się je czyta, na wyglądające jak nasze ale oznaczające coś innego, i te "ruskie znaczki". Mi najwięcej trudności sprawiły właśnie te drugie. Z przyjemnych filmików do nauki mogę polecić https://www.youtube.com/watch?v=DE3ZqynuBcQ