~600zł za najczystszy piec na świecie

Piec węglowy z Kirgistanu za ~600zł, bez automatyki, podajnika, grama prądu, czy filtra, spala czyściej niż nasze kotły na najdroższy węgiel, kosztujące pod 10000zł
z- 193
- #
- #
- #

Piec węglowy z Kirgistanu za ~600zł, bez automatyki, podajnika, grama prądu, czy filtra, spala czyściej niż nasze kotły na najdroższy węgiel, kosztujące pod 10000zł
zRocznica
od 05.03.2024
Wykop.pl
A może forma zapadki
No właśnie coś w tym guście a jak jest dobrany pochył rusztu u ciebie eksperymentalnie czy ktoś już doszedł do optimum
To kólko to rozumiem wstrząsarka czy ewentualnie dodatkowy ruchomy ruszt?
Może warto by zrobić regulacje wysokości i ewentualnie pochyłu całego całego rusztu dla różnych sortów groszku.
Mógłbyś podać wymiary twojego prototypu oraz parametry jakie udało ci się ustalić np ile spala na dobę ile jest z tego popiołu i jaki może być przypuszczalny zakres regulacji mocy.
No to prośba oczywiście o wszelkie wyniki i wnioski jak to u Ciebie( ͡° ͜ʖ ͡°), no i pytanka czy ten ruszt nie przepali
się aby po jednym sezonie no i czy przypadkiem nie podniesie się emisja jeśli będzie to już kocioł co i spadnie temperatura przegród "zakładając że konstrukcja będzie bardziej kompaktowa niż ta z Kirgistanu"?
No tak ale mamy nasz Polski "Optima DS " ruszt skośny palenisko ceramiczne lepiej dopracowany sam go dobrze oceniałeś na "czystym ogrzewaniu" a emisja ciut gorsza.
To tak sobie pomyślałem że przez to że jako piec szybciej i mocniej się nagrzewa i w efekcie lepiej dopala