Szykuje się wielka wojna o prawo do naprawy!
Giganci technologii nie są zainteresowani zwiększeniem uprawnień konsumentów do napraw uszkodzonych urządzeń. Zdarza się, że naprawa sprzętu jest niemożliwa, gdyż elementy są tak mocno przyklejone do obudowy, że otwarcie urządzenia niszczy je. Po stronie konsumentów staje Biały Dom i Unia Europejska
osetnik z- #
- #
- 252
- Odpowiedz
Komentarze (252)
najlepsze
#bekazprawakow
Moim zdaniem w przyszłości czekają nas przepisy zmuszające konsumenta do podjęcia próby naprawy sprzętu przed jego wyrzuceniem.
Także konsumenci: ale ma być cienkie, lekkie i tanie!
Tak długo jak tych pierwszych będzie znacząco mniej (a jest) i nie będzie systemowego (prawnego) wymuszenia wydłużenia cyklu życia urządzeń, nie ma szans.
@prawdziwy_prezes: przecież to rząd dał korporacjom ich prawa, one też skrzętnie z tego korzystają.
Dlatego ludzie walczą o swoje prawa. I dlatego zwracaj się do rządu, bo samo nie mogą ich wyegzekwować. To by było niezgodne z prawem.
@Iudex: xD mam ponad 5 letniego Samsunga S7 którego nie chcę wymieniać na jakiegokolwiek innego smartfona i gdyby się zepsuł, to oddałbym go do naprawy bo kompletnie niczego mu nie brakuje oraz ma rzeczy które obecne smartfony nie posiadają
Wolny rynek nie jest taki święty jak niektórym się wydaje.
@sebusik: Promowanie za pomocą sztucznie zaniżanych norm Euro silników diesla do samochodów osobowych. Chyba dopiero od EURO5 zostały zrównane normy emisji spalin dla obydwu typów silników. Następnie w latach 2000 promowali diesle do jazdy po mieście z powodu mniejszej emisji CO2. Skończyło się to aferą dieslegate i dużym stężeniem NO2 w większych miastach.
Obecnie promowane są hybrydy plugin, które dzięki wożeniu ciężkich zestawów baterii są w stanie osiągnąć